Liga angielska - 28. kolejka Championship: Bristol City FC - Barnsley FC 1-0 (0-0)

18 stycznia na Ashton Gate odbył się mecz 28. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Bristolu City i Barnsley FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bristolu City 1-0. Na stadionie zasiadło 20 570 widzów.

N. Eliasson 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Jedenastka Bristolu City (”The Robins”) wygrała aż 15 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko osiem.

Od pierwszych minut jedenastka Barnsley FC (”The Tykes”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu ”The Robins” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom The Tykes: Aapowi Halmemu w 61. i Benjaminowi Williamsowi w 69. minucie. W 71. minucie Benjamin Williams zastąpił Kiliana Ludewiga.

Niedługo później trener Bristolu City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Callum O'Dowda, a murawę opuścił Jamie Paterson.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Niclas Eliasson dla drużyny ”The Robins”. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Jay Dasilva.

W 88. minucie kartkę otrzymał Niclas Eliasson z jedenastki gospodarzy. W następstwie utraty gola trener ”The Tykes” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Luke'a Thomasa i na pole gry wprowadził napastnika Elliota Simõesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością.

Kenneth Dougall
 87′ 88′ Niclas Eliasson
Jacob Brown
86′ Jamie Paterson
Romal Palmer
86′ Callum O'Dowda
Patrick Schmidt
Tommy Rowe
Elliot Jorge Simões Inácio88′
Antoine Semenyo
Callum Styles

”The Robins” dostały w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast jedenastka Barnsley FC w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższy wtorek drużyna ”The Tykes” rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Preston North End FC. Natomiast 28 stycznia Reading FC będzie gościć jedenastkę Bristolu City.