Liga angielska - 28. kolejka Championship: Birmingham City FC - Cardiff City FC 1-1 (1-0)

W spotkaniu 28. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 18 stycznia, drużyna Birminghamu City zremisowała z Cardiff City 1-1 (1-0). Mecz na St Andrew's Trillion Trophy Stadium obejrzało 20 482 widzów.

28. kolejka Anglia - Championship
2020-01-18 16:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Widzów: 20482 | Arbiter: A. Davies
Birmingham City FC
Cardiff City FC
1
1
J. Bellingham 4'
L. Tomlin 63'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 starcia jedenastka Cardiff City wygrała 18 razy i zanotowała 15 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka Birminghamu City (”The Blues”) pokazała swoją wyższość. W pierwszych minutach meczu na listę strzelców wpisał się Jude Bellingham. Przy zdobyciu bramki pomagał Jérémie Bela.

Na murawie, jak to często zdarzało się Cardiff City w tym sezonie, pojawił się Callum Paterson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 32. minucie Danny'ego Warda. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”The Blues”.

W 61. minucie arbiter przyznał kartkę Lee Tomlinowi z Cardiff City.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie wynik ustalił Lee Tomlin. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marlon Pack.

Chwilę później trener ”The Blues” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Kerima Mrabtiego. Na boisko wszedł Jacques Maghoma, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cardiff City: Ashleyowi Richardsowi w 68. i Marlonowi Packowi w 74. minucie. W 80. minucie Jude Bellingham został zmieniony przez Gary'ego Gardnera.

W 84. minucie arbiter ukarał kartką Gary'ego Gardnera, zawodnika ”The Blues”. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Ashley Jazz Richards68′
64′ Kerim Mrabti
Leandro Bacuna
Jérémie Bela
Marlon Pack74′
 4′ 80′ Jude Bellingham
Aden Flint
80′ 84′ Gary Gardner
Callum Paterson32′
64′ Jacques Maghoma
Robert Nesta Glatzel90′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Cardiff City pokazał trzy.

Jedenastka Birminghamu City w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.