Liga angielska - 26. kolejka League Two: Mansfield Town FC - Grimsby Town FC 0-1 (0-0)

4 stycznia na Ony Call Stadium odbyło się starcie 26. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Mansfield Town i Grimsby Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Grimsby Town 1-0. Na stadionie zasiadło 5 848 widzów.

26. kolejka Anglia - League Two
2020-01-04 16:00 | Stadion: One Call Stadium | Widzów: 5848 | Arbiter: J. Oldham
Mansfield Town FC
Grimsby Town FC
0
1
M. Benning 66' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania drużyna Grimsby Town wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz trzy remisy.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Grimsby Town. W 10. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luke Waterfall osłabiając tym samym drużynę gości.

W 13. minucie Max Wright zastąpił Matthew Pollocka. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Mansfield Town: Haydenowi White'owi w 31. minucie i Krystianowi Pearce'owi w trzeciej minucie doliczonego czasu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Mansfield Town postanowił zagrać agresywniej. W 51. minucie zmienił pomocnika Neala Bishopa i na pole gry wprowadził napastnika Andy'ego Cooka, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. A kibice Grimsby Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ahkeema Rosego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Moses Ogbu.

W 66. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Mansfield Town Malvind Benning. Od 67. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 74. minucie Hayden White został zmieniony przez Jamesa Clarke'a, a za Dannego Rosego wszedł na boisko Craig Davies, co miało wzmocnić zespół Mansfield Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liama Gibsona na Eliotta Whitehouse'a.

James McKeown67′
66′ (samob.) Malvind Benning
Harry Davis
45′ Krystian Pearce
Liam Gibson77′ 80′
Matt Preston
Luke Hendrie
31′ 74′ Hayden White
Luke Waterfall10′
51′ Neal Bishop
Max Wright13′
Jacob Mellis
Charles Vernam
86′ Danny Rose
Sam Russell
74′ James Clarke
Elliott Hewitt
Otis Jan Mohammed Khan
Ludvig Öhman
Alistair Smith
Matthew Pollock13′
51′ Andy Cook
Eliott Whitehouse80′
86′ 90′ Craig Davies
Harry Cardwell
Jimmy Knowles
Ahkeem Rose55′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Mansfield Town w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną czerwoną kartkę, a w drugiej dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

11 stycznia zespół Grimsby Town zawalczy o kolejne punkty w Londynie. Jego przeciwnikiem będzie Leyton Orient. Tego samego dnia Forest Green Rovers FC zagra z drużyną Mansfield Town na jej terenie.