Liga angielska - 26. kolejka League Two: Crawley Town FC - Forest Green Rovers FC 1-1 (1-0)

4 stycznia na The People's Pension Stadium odbył się pojedynek 26. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Crawley Town i Forest Green Rovers. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 082 widzów.

26. kolejka Anglia - League Two
2020-01-04 16:00 | Stadion: The People's Pension Stadium | Widzów: 2082 | Arbiter: D. Rock
Crawley Town FC
Forest Green Rovers FC
1
1
B. Lubala 45'
J. Tunnicliffe 63' (samob.)

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań jedenastka Crawley Town wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crawley Town w 45. minucie spotkania, gdy Beryly Lubala strzelił pierwszego gola. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Ashleya Nadesana.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Crawley Town.

W 52. minucie Liam Shephard zastąpił Dominica Bernarda.

W 63. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Crawley Town Jordan Tunnicliffe. Trener Crawley Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tarryna Allarakhię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Nathan Ferguson.

Niedługo później trener Forest Green Rovers postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jevaniego Browna wszedł Matt Mills, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Forest Green Rovers utrzymać remis. W 79. minucie Ashley Nadesan został zmieniony przez Masona Enigbokana-Bloomfielda, a za Beryly'ego Lubalę wszedł na boisko Jamie Sendles-White, co miało wzmocnić zespół Crawley Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacka Aitchisona na Vaughna Covila. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Farrend Rawson
63′ (samob.) Jordan Tunnicliffe
Liam Shephard52′
Dannie Bulman
Ebou Adams
Josh Doherty
Jevani Brown74′
68′ Nathan Ferguson
Nathan McGinley
Panutche Amadu Pereira Camará
Carl Winchester
Ollie Palmer
Jack Aitchison85′
79′ Ashley Nadesan
Aaron Collins
 45′ 80′ Beryly Lubala
Junior Mondal
Ngemba Michael Luyambula
Jojo Wollacott
80′ Jamie Sendles-White
Dominic Bernard52′
David Sesay
Matt Mills74′
79′ Mason Enigbokan-Bloomfield
Kevin Patrick Dawson
Ashley Nathaniel-George
James Morton
68′ Tarryn Allarakhia
Vaughn Covil85′

Mathew Stevens

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

11 stycznia zespół Forest Green Rovers zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego rywalem będzie Mansfield Town FC. Tego samego dnia Bradford City AFC zagra z drużyną Crawley Town na jej terenie.