Liga angielska - 26. kolejka League Two: Cheltenham Town FC - Oldham Athletic AFC 3-0 (1-0)

4 stycznia na Jonny-Rocks Stadium odbył się mecz 26. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cheltenham Town i Oldham AFC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cheltenham Town 3-0. Na stadionie stawiło się 3 029 widzów.

26. kolejka Anglia - League Two
2020-01-04 16:00 | Stadion: Jonny-Rocks Stadium | Widzów: 3029 | Arbiter: B. Huxtable
R. Broom 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków drużyna Cheltenham Town wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Oldham AFC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Cheltenham Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cheltenham Town w 32. minucie spotkania, gdy Max Sheaf zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Tahvon Campbell.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cheltenham Town.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Zachary'emu Millsowi z zespołu gości. Była to 53. minuta starcia. Niestety w 62. minucie meczu Scott Flinders bramkarz Cheltenham Town z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Rhysa Lovetta - rezerwowego bramkarza jedenastki.

W 67. minucie Alex Iacovitti został zastąpiony przez Chrisa Eagles'a. W 73. minucie w zespole Oldham AFC doszło do zmiany. Mohamed Maouche wszedł za Davida Jonesa.

Drużyna Oldham AFC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku wynik na 2-0 podwyższył Alfie May.

W 80. minucie Christopher Missilou został zmieniony przez Johana Brangera, co miało wzmocnić drużynę Oldham AFC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maksa Sheafa na Sean Longa oraz Tahvona Campbella na George'a Lloyda.

Niedługo później Ryan Broom wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cheltenham Town, zdobywając kolejną bramkę w piątej minucie doliczonego czasu meczu starcia. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Sean Long.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

May
62′ Scott Flinders
David Wheater
 90′ Ryan Broom
David Jones73′
Christopher Clements
Christopher Missilou80′
 32′ 85′ Max Sheaf
Mohamad Sylla
Conor Thomas
Désiré Segbé Azankpo
89′ Tahvon Campbell
Scott Wilson
 76′ Alfie May
Gevaro Nepomuceno
62′ Rhys Lovett
Gary Woods
William Boyle
Dylan Fage
Joshua Debayo
Christian N'Guessan
85′ Sean Long
Johan Okeiths Branger Engone80′
Rohan Ince
Chris Eagles67′
89′ George Lloyd
Mohamed Maouche73′
Gavin Reilly
Jean-Louis Akpa Akpro

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Oldham AFC przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

11 stycznia drużyna Oldham AFC rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Macclesfield Town FC. Tego samego dnia Walsall FC zagra z drużyną Cheltenham Town na jej terenie.