Liga angielska - 26. kolejka League One: Southend United FC - Gillingham FC 0-1 (0-0)

18 lutego na Roots Hall w Southend-on-Sei odbył się mecz 26. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Southend United i Gillingham FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Gillingham FC 1-0. Spotkanie obejrzało 6 021 widzów.

C. Ogilvie 67'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków zespół Gillingham FC wygrał 10 razy i zanotował tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut zespół Gillingham FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Southend United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jack Tucker z drużyny gości. Była to 30. minuta pojedynku.

Drugą połowę jedenastka Gillingham FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mikaela Mandrona wszedł Jordan Graham. W 63. minucie za Matthew Willocka wszedł Olly Lee.

Jedyną bramkę meczu zdobył Connor Ogilvie dla zespołu Gillingham FC. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Jordan Graham.

W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maksa Ehmera z Gillingham FC, a w 74. minucie Milesa Mitchella-Nelsona z drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Southend United doszło do zmiany. Joe Shaughnessy wszedł za Harry'ego Kyprianou. Trener Southend United postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Terrella Egbriego i na pole gry wprowadził napastnika Matta Rusha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Charliemu Kelmanowi, piłkarzowi Southend United. Kibice Gillingham FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Regana Charlesa-Cooka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jordan Roberts.

Jack Tucker30′
74′ Miles Mitchell-Nelson
Max Ehmer72′
Stephen McLaughlin
Thomas O'Connor
85′ Terrell Egbri
Jordan Roberts90′
75′ Harry Kyprianou
Matthew Willock63′
Sam Mantom
Mikael Mandron46′
Mark Milligan
John Akinde
90′ Charlie Kelman
Brandon Hanlan
Callum Taylor
Joe Walsh
75′ Joe Shaughnessy
Ben Pringle
85′ Matt Rush
Henry Woods

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Southend United w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Gillingham FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Lincoln City. Tego samego dnia Burton Albion FC zagra z zespołem Southend United na jego terenie.