Liga angielska - 26. kolejka League One: Ipswich Town - Fleetwood Town FC 0-1 (0-1)

W meczu 26. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 3 marca, drużyna Ipswich Town przegrała z Fleetwood Town 0-1 (0-1). Mecz na Portman Road obejrzało 15 678 widzów.

C. Evans 40'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Ipswich Town (”The Tractor Boys”).

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Kibice Fleetwood Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cheda Evansa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Callum Connolly. Posunięcie trenera było słuszne. Cheda Evansa zdobył zwycięską bramkę w 40. minucie spotkania.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Fleetwood Town zdobył Ched Evans. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Barrie McKay.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fleetwood Town.

Na drugą połowę zespół ”The Tractor Boys” wyszedł w zmienionym składzie, za Bretta McGavina wszedł Freddie Sears. W 61. minucie za Willa Keane'a wszedł Tyreece Simpson.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luke'a Chambersa z Ipswich Town, a w 70. minucie Paddego Maddena z drużyny przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Fleetwood Town doszło do zmiany. Jack Sowerby wszedł za Barriego McKaya. Chwilę później trener ”The Tractor Boys” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Teddy Bishop, a murawę opuścił John Nolan.

W 84. minucie w zespole Fleetwood Town doszło do zmiany. Isak Thorvaldsson wszedł za Paula Couttsa. W drugiej połowie nie padły gole.

Alex Cairns
66′ Luke Chambers
Glenn Whelan
46′ Brett McGavin
Wes Burns
74′ John Nolan
Paddy Madden70′
61′ Will Keane
Barrie McKay73′
Will Norris
Billy Crellin
Luke Woolfenden
Harrison Holgate
74′ Teddy Bishop
Josh Morris
Armando Dobra
Jack Sowerby73′
Gwion Edwards
Isak Thorvaldsson84′
46′ Freddie Sears
Ched Evans16′  40′
61′ Tyreece Simpson
Harvey Saunders

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Fleetwood Town będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Blackpool FC. Tego samego dnia Coventry City FC zagra z drużyną Ipswich Town na jej terenie.