Liga angielska - 25. kolejka Championship: WBA - Middlesbrough FC 0-2 (0-1)

29 grudnia na The Hawthorns w West Bromwich odbyło się starcie 25. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami WBA i Middlesbrough FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Middlesbrough FC 2-0. Na stadionie zasiadło 25 077 widzów.

25. kolejka Anglia - Championship
2019-12-29 16:00 | Stadion: The Hawthorns | Widzów: 25077 | Arbiter: G. Eltringham
West Bromwich Albion FC
Middlesbrough FC
0
2
Daniel Ayala 17'
A. Fletcher 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 81 spotkań zespół Middlesbrough FC (”Boro”) wygrał 35 razy i zanotował 30 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Middlesbrough FC w 17. minucie spotkania, gdy Daniel Ayala zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Lewis Wing.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Middlesbrough FC.

Drugą połowę drużyna WBA rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nathana Fergusona wszedł Conor Townsend. Trener WBA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Charlie Austin, a murawę opuścił Kyle Edwards.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jonathana Howsona z Middlesbrough FC, a w 57. minucie Jake'a Livermore'a z drużyny przeciwnej. W 60. minucie Gareth Barry został zmieniony przez Filipa Krovinovicia. Między 69. a 72. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom WBA i jedną drużynie przeciwnej.

Trener ”Boro” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marvina Johnsona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Djed Spence. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Darnella Furlonga z WBA, a w 85. minucie Haydena Coulsona z drużyny przeciwnej. W 87. minucie w drużynie ”Boro” doszło do zmiany. Rudy Gestede wszedł za Lewisa Winga.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Middlesbrough FC, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej czwartej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Ashley Fletcher. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się George Saville.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Aynsley Pears
82′ Darnell Furlong
Hayden Coulson85′
Ahmed Hegazi
Daniel Sanchez Ayala  17′
Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
Djed Spence69′ 78′
60′ Gareth Barry
Adam Clayton
46′ Kyle Edwards
Dael Fry
46′ Nathan Ferguson
Jonathan Howson48′
57′ Jake Livermore
George Saville
69′ Matt Phillips
Marc Bola
46′ Conor Townsend
Marvin Johnson78′
Chris Brunt
Ben Liddle
60′ Filip Krovinović
Tyrone O'Neill
Romaine Theodore Sawyers
Nathan Wood-Gordon
46′ 72′ Charlie Austin
Rudy Gestede87′

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom WBA, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Middlesbrough FC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą środę jedenastka Middlesbrough FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Preston North End FC. Tego samego dnia Leeds United zagra z jedenastką ”The Baggies” na jej terenie.