Liga angielska - 25. kolejka Championship: Swansea City AFC - Barnsley FC 0-0

W spotkaniu 25. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 29 grudnia, zespół Swansea City zremisował z Barnsley FC 0-0. Mecz na Liberty Stadium obejrzało 17 097 widzów.

25. kolejka Anglia - Championship
2019-12-29 16:00 | Stadion: Liberty Stadium | Widzów: 17097 | Arbiter: A. Coggins
Swansea City AFC
Barnsley FC
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Swansea City wygrała aż sześć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Barnsley FC (”The Tykes”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Swansea City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 23. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Barnsley FC i jedną drużynie przeciwnej.

W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Bambo Diabemu z Barnsley FC. W 60. minucie za Aleksa Mowatta wszedł Mike-Steven Bähre.

Chwilę później trener Barnsley FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Jacoba Browna. Na boisko wszedł Patrick Schmidt, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Po chwili trener Swansea City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł George Byers, a murawę opuścił Tom Carroll. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w zespole Swansea City doszło do zmiany. Wayne Routledge wszedł za Sama Surridge'a.

W 90. minucie kartką został ukarany Conor Chaplin, piłkarz gości.

Jordan Williams
38′ 70′ Tom Carroll
Conor Chaplin90′
77′ Sam Surridge
Mike-Steven Bähre60′
70′ George Byers
Kenneth Dougall
Barrie McKay
Patrick Schmidt61′
77′ Wayne Routledge
Elliot Jorge Simões Inácio
Borja González Tomás
Callum Styles

Zawodnicy Swansea City otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Swansea City w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Jedenastka gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższy czwartek zespół Barnsley FC zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego rywalem będzie Derby County. Tego samego dnia Charlton Athletic FC zagra z zespołem Swansea City na jego terenie.