Liga angielska - 25. kolejka Championship: Sheffield Wednesday FC - Cardiff City FC 1-2 (1-2)

W starciu 25. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 29 grudnia, zespół Sheffield Wednesday przegrał z Cardiff City 1-2 (1-2). Mecz na Hillsborough obejrzało 25 385 widzów.

J. Hoilett 8'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków jedenastka Cardiff City wygrała 14 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie Robert Glatzel dał prowadzenie swojej drużynie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cardiff City w ósmej minucie spotkania, gdy David Hoilett strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lee Tomlin.

Zawodnicy Sheffield Wednesday szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 18. minucie gola kontaktowego strzelił Tom Lees. Przy strzeleniu gola pomógł Barry Bannan.

Kibice Cardiff City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Willa Vaulksa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Joe Bennett. W 42. minucie za Nathaniela Mendeza-Lainga wszedł Souleymane Bamba. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie kartkę dostał Kadeem Harris, piłkarz Sheffield Wednesday. Trener Sheffield Wednesday postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił obrońcę Dominica Iorfę i na pole gry wprowadził napastnika Jordana Rhodesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cardiff City: Davidowi Hoilettowi w 61. i Ashleyowi Richardsowi w 67. minucie. W 63. minucie Liam Palmer został zmieniony przez Juliana Börnera, a za Jacoba Murphy'ego wszedł na boisko Atdhe Nuhiu, co miało wzmocnić jedenastkę Sheffield Wednesday. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lee Tomlina na Calluma Patersona. W drugiej połowie nie padły bramki.

Aden Flint
58′ Dominic Iorfa
Curtis Nelson
 18′ Tom Lees
Ashley Jazz Richards67′
Adam Reach
Leandro Bacuna
Barry Bannan
Marlon Pack
51′ Kadeem Harris
Robert Nesta Glatzel  5′
80′ Jacob Murphy
David Junior Hoilett  8′ 61′
63′ Liam Palmer
Nathaniel Mendez-Laing42′
Sam Winnall
Lee Tomlin83′
Joe Wildsmith
Alex Smithies
63′ Julian Börner
Will Vaulks36′
80′ Atdhe Nuhiu
Gary Madine
58′ Jordan Rhodes
Danny Ward

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Cardiff City pokazał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę drużyna Cardiff City będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Londynie. Jej rywalem będzie Queens Park Rangers FC. Tego samego dnia Hull City AFC zagra z jedenastką Sheffield Wednesday na jej terenie.