Liga angielska - 25. kolejka Championship: Preston North End FC - Reading FC 0-2 (0-2)

W starciu 25. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 29 grudnia, drużyna Prestonu przegrała z Reading FC 0-2 (0-2). Mecz na Deepdale obejrzało 13 680 widzów.

Lucas João 16'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Zespół Reading FC (”The Royals”) wygrał aż 14 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Reading FC w 12. minucie spotkania, gdy John Swift strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Tyler Blackett.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół ”The Royals”, zdobywając kolejną bramkę. W 16. minucie wynik ustalił Lucas João. Bramka padła po podaniu Tylera Blacketta.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Prestonu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Paul Gallagher, a murawę opuścił Brad Potts. W tej samej minucie Josh Harrop zastąpił Toma Barkhuizena.

W 65. minucie Charlie Adam został zmieniony przez Andrewa Rinomhotę, co miało wzmocnić jedenastkę Reading FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Toma Clarkego na Jaydena Stockleya. A kibice Reading FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Garatha McCleary'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić John Swift. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce ”The Royals” doszło do zmiany. Jordan Obita wszedł za Yakou Meïtégo.

Rafael Cabral Barbosa
69′ Tom Clarke
Charlie Adam65′
60′ Josh Harrop
Judilson Mamadu Pele
Ben Pearson
John Swift  12′ 74′
60′ Brad Potts
Matt Miazga
60′ Tom Barkhuizen
Jordan Obita83′
Tom Bayliss
Michael Olise
60′ Paul Gallagher
Andrew Ferai Rinomhota65′
Ryan Ledson
Lucas Ariel Boyé
69′ Jayden Stockley
Garath McCleary74′

Już w najbliższą środę jedenastka Reading FC zawalczy o kolejne punkty w Londynie. Jej przeciwnikiem będzie Fulham Londyn. Tego samego dnia Middlesbrough FC zagra z drużyną Prestonu na jej terenie.