Liga angielska - 25. kolejka Championship: Millwall FC - Brentford FC 1-0 (1-0)

W pojedynku 25. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 29 grudnia, zespół Milwall FC wygrał z Brentford FC 1-0 (1-0). Mecz na The Den w Londynie obejrzało 15 464 widzów.

A. O'Brien 8'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 meczów jedenastka Brentford FC wygrała sześć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Milwall FC (”Lwy”) w ósmej minucie spotkania, gdy Aiden O'Brien zdobył pierwszą bramkę.

W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jeda Wallace'a z Milwall FC, a w drugiej minucie doliczonego czasu Mohameda Benrahmę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Milwall FC.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Milwall FC: Murrayowi Wallace'owi w 51. i Shaunowi Williamsowi w 70. minucie. W 72. minucie Mathias Jensen zastąpił Jana Žambůreka.

Po chwili trener Milwall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Jón Bodvarsson, a murawę opuścił Tom Bradshaw. Trener Brentford FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Rica Henry'ego i na pole gry wprowadził napastnika Joela Valencię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Ethan Pinnock
51′ Murray Wallace
Mathias Jensen72′
23′ 87′ Jed Wallace
Kamohelo Mokotjo
Jayson Molumby
Bryan Mbeumo
70′ Shaun Williams
Ollie Watkins
80′ Tom Bradshaw
Mohamed Saïd Benrahma45′
 8′ 81′ Aiden O'Brien
Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Luke Steele
Luke Daniels
81′ Shane Ferguson
Mads Bech Sørensen
Connor Mahoney
Julian Jeanvier
Billy Mitchell
Mads Roerslev Rasmussen
87′ Jiri Skalak
Dru Yearwood
80′ Jón Dadi Bodvarsson
Jan Žambůrek72′
Matt Smith
Joel Valencia80′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Milwall FC, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Brentford FC w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Już w najbliższą środę drużyna Milwall FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Luton Town FC. Tego samego dnia Bristol City FC będzie gościć zespół Brentford FC.