Liga angielska - 25. kolejka Championship: Huddersfield Town - Blackburn Rovers 2-1 (1-1)

W meczu 25. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 29 grudnia, drużyna Huddersfield Town zwyciężyła z Blackburnem Rovers 2-1 (1-1). Mecz na John Smith's Stadium obejrzało 22 859 widzów.

25. kolejka Anglia - Championship
2019-12-29 16:00 | Stadion: John Smith's Stadium | Widzów: 22859 | Arbiter: A. Woolmer
D. Graham 7'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 53 starcia zespół Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) wygrał 20 razy i zanotował 13 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Danny Graham wywołał eksplozję radości wśród kibiców Blackburnu Rovers, zdobywając bramkę w siódmej minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Lewis Travis.

Piłkarze gospodarzy (”The Terriers”) nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 25. minucie gola wyrównującego strzelił Jon Gorenc. Bramka padła po podaniu Juninha Bacuny.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę drużyna ”Wędrowców” wyszła w zmienionym składzie, za Joe Rothwella wszedł Amari'i Bell. W 61. minucie za Dannego Grahama wszedł Adam Armstrong.

A kibice ”The Terriers” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fraizera Campbella. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Elias Kachunga. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Huddersfield Town w 71. minucie spotkania, gdy Steve Mounié zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Lewis O'Brien.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ”The Terriers” doszło do zmiany. Florent Hadërgjonaj wszedł za Jadena Browna. W następstwie utraty bramki trener Blackburnu Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Bradleya Johnsona i na pole gry wprowadził napastnika Harrisona Chapmana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 76. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 90. minucie w zespole Huddersfield Town doszło do zmiany. Rarmani Edmonds-Green wszedł za Steve'a Mouniégo. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Christian Walton
73′ Jaden Brown
Oluwatosin Adarabioyo
Trevoh Chalobah
Darragh Lenihan
 25′ Jon Gorenc Stankovič
Bradley Johnson74′
70′ Elias Kachunga
Joe Rothwell46′
 71′ 90′ Steve Mounié
Amari'i Bell46′
90′ Rarmani Edmonds-Green
Jacob Davenport
73′ 76′ Florent Hadërgjonaj
Adam Armstrong61′
Matty Daly
Ben Brereton
Josh Koroma
Harrison Chapman74′
70′ 79′ Fraizer Campbell
Dominic Samuel

Jedenastka ”The Terriers” zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Piłkarze Huddersfield Town obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.