Liga angielska - 25. kolejka Championship: Bristol City FC - Luton Town FC 3-0 (2-0)

29 grudnia na Ashton Gate odbyło się spotkanie 25. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Bristolu City i Lutonu Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bristolu City 3-0. Mecz obejrzało 22 216 widzów.

A. Weimann 66'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Bristolu City (”The Robins”) wygrała aż osiem razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bristolu City w czwartej minucie spotkania, gdy Marley Watkins zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Niclas Eliasson.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Luke'owi Berry'emu z Lutonu Town. Była to 32. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bristolu City w 44. minucie spotkania, gdy Famara Diedhiou strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Drugą połowę jedenastka Lutonu Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Luke'a Boltona wszedł Martin Cranie. W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ashleya Williamsa z Bristolu City, a w 58. minucie Sonny'ego Bradleya z drużyny przeciwnej.

Trener Lutonu Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko George'a Moncura. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ryan Tunnicliffe. W 63. minucie kartką został ukarany James Collins, zawodnik Lutonu Town.

Trzeba było trochę poczekać, aby Andreas Weimann wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bristolu City, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie starcia. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Jack Hunt.

W 68. minucie Jay Dasilva został zmieniony przez Tommy'ego Rowego. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Matthew Pearsonowi z drużyny gości. W 80. minucie Marley Watkins został zmieniony przez Koreya Smitha, a za Famarę Diedhiou wszedł na boisko Rodri, co miało wzmocnić jedenastkę Bristolu City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kazengę LuaLuę na Alana Sheehana.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

James Shea
68′ Jay Dasilva
Sonny Bradley58′
Jack Hunt
James Bree
Tomáš Kalas
Matthew Pearson76′
49′ Ashley Williams
Ryan Tunnicliffe60′
 4′ 80′ Marley Watkins
Harry Cornick
 66′ Andreas Weimann
James Collins63′
 44′ (k.) 84′ Famara Diedhiou
Alan Sheehan81′
68′ Tommy Rowe
Jacob Butterfield
80′ Korey Smith
Callum McManaman
84′ Rios Lozano Rodri
George Moncur60′
Antoine Semenyo
Andrew Shinnie

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę ”The Robins”, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Już w najbliższą środę zespół Lutonu Town rozegra kolejny mecz w Londynie. Jego przeciwnikiem będzie Millwall FC. Tego samego dnia Brentford FC zagra z zespołem Bristolu City na jego terenie.