Liga angielska - 24. kolejka League Two: Port Vale FC - Swindon Town FC 2-0 (1-0)

29 grudnia na Vale Park w Stoke-on-Trencie odbyło się spotkanie 24. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Port Vale i Swindon Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Port Vale 2-0. Starcie obejrzało 5 495 widzów.

J. Taylor 52'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna Swindon Town wygrała aż 19 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 10.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu sędzia pokazał kartkę Leonowi Legge'owi z Port Vale.

W ósmej minucie Ellis Iandolo zastąpił Roba Hunta.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Scott Burgess wywołał eksplozję radości wśród kibiców Port Vale, zdobywając bramkę w 13. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Tom Pope.

W 19. minucie w drużynie Swindon Town doszło do zmiany. Jordan Lyden wszedł za Mathieu Baudry'ego. W piątej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Jamesowi Gibbonsowi, piłkarzowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Port Vale.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Port Vale w 52. minucie spotkania, gdy Jake Taylor strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Christian Montaño.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Swindon Town doszło do zmiany. Lloyd Isgrove wszedł za Michaela Doughty'ego. Po chwili trener Port Vale postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Toma Popego. Na boisko wszedł Mark Cullen, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Steven Benda
45′ James Gibbons
Mathieu Baudry19′
4′ Leon Legge
Anthony Grant
 13′ Scott Burgess
Ellis Iandolo8′
Luke Joyce
Jerry Yates
Christian Alexis Montaño Castillo
Eóin Doyle
 52′ Jake Taylor
Keshi Anderson
75′ Tom Pope
Daniel Rose
75′ Mark Cullen
Diallang Jaiyesimi

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Port Vale przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół Swindon Town wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę drużyna Swindon Town rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Plymouth Argyle FC. Tego samego dnia Macclesfield Town FC zagra z jedenastką Port Vale na jej terenie.