Liga angielska - 24. kolejka League Two: Plymouth Argyle FC - Stevenage FC 2-1 (1-0)

29 grudnia na Home Park odbyło się spotkanie 24. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Plymouth Argyle i Stevenage FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Plymouth Argyle 2-1. Pojedynek obejrzało 11 719 widzów.

E. List 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Stevenage FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki ”The Greens” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Stevenage FC Tyler Denton.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Antoni Sarcevic z drużyny gospodarzy. Była to 43. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Plymouth Argyle.

W 59. minucie Billy Clarke został zmieniony przez Dominica Telforda. W 60. minucie kartkę otrzymał Dean Parrett z Stevenage FC.

Drużyna Plymouth Argyle długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 37 minut, jednak jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Elliott List. Sytuację bramkową stworzył Ben Nugent.

W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nialla Canavana z ”The Greens”, a w 88. minucie Bena Nugenta z drużyny przeciwnej. Między 68. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Plymouth Argyle: Zak Rudden, George Cooper, na ich miejsce weszli: Joel Grant, Conor Grant. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jasona Cowleya, Elliotta Lista zajęli: Emmanuel Sonupe, Michael Timlin. W następstwie utraty bramki trener Stevenage FC postanowił zagrać agresywniej. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku zmienił obrońcę Tylera Dentona i na pole gry wprowadził napastnika Paula Taylora. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Trzy minuty później kartką został ukarany Paul Taylor, piłkarz gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W szóstej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Niall Canavan. Przy zdobyciu bramki pomógł Joel Grant.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Paul Farman
 90′ 65′ Niall Canavan
Elliott List  60′ 78′
80′ George Cooper
Paul Digby
Danny Mayor
Charlie Lakin
43′ Antoni Sarcevic
Dean Parrett60′
68′ Zak Rudden
Craig Mackail-Smith
59′ Billy Clarke
Arthur Iontton
80′ Conor Grant
Emmanuel Sonupe72′
68′ Joel Grant
Michael Timlin78′
Adam Randell
Terence Owen Vancooten
59′ Dominic Telford
Kurtis Guthrie
Rubin Wilson
Paul Taylor90′ 90′

Zawodnicy Plymouth Argyle dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna Stevenage FC rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Northampton Town FC. Tego samego dnia Swindon Town FC zagra z drużyną Plymouth Argyle na jej terenie.