Liga angielska - 24. kolejka League Two: Oldham Athletic AFC - Salford City FC 1-4 (0-3)

29 grudnia na Boundary Park odbył się pojedynek 24. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Oldham AFC i Salford City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Salford City 4-1. Spotkanie obejrzało 5 278 widzów.

B. Thomas-Asante 16',48'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salford City w 15. minucie spotkania, gdy Jake Jervis zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Brandon Thomas-Asante.

Prawie natychmiast Brandon Thomas-Asante wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salford City, zdobywając kolejną bramkę w 16. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Craig Conway.

W 23. minucie Tomáš Egert zastąpił Dylana Fage'a. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Dylan Fage z zespołu gospodarzy. Była to 25. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 36. minucie Jake Jervis ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-3. Przy strzeleniu gola ponownie asystę zaliczył Craig Conway.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Salford City doszło do zmiany. Lois Maynard wszedł za Joeya Jonesa.

W 48. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Brandon Thomas-Asante z Salford City. Asystę zaliczył Ibou Touray.

W 52. minucie kartką został ukarany Oscar Threlkeld, zawodnik gości. W 53. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Désiré Segbé. Bramka padła po podaniu Zachary'ego Millsa.

Kibice Oldham AFC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Scotta Wilsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Chris McCann. W 64. minucie Filipe Morais został zmieniony przez Chrisa Eagles'a, co miało wzmocnić drużynę Oldham AFC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adama Rooneya na Danny'ego Whiteheada w 82. minucie. Po chwili trener Salford City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Luke Armstrong, a murawę opuścił Craig Conway.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-4.

Chris Neal
23′ Tomáš Egert
Craig Ian Conway88′
61′ Chris McCann
Jake Jervis  15′, 36′
53′ (k.) 64′ Filipe Morais
Richard Towell
Mohamad Sylla
Brandon Thomas-Asante  16′, 48′
 58′ Désiré Segbé Azankpo
Adam Rooney82′
Gary Woods
Kyle Letheren
23′ 25′ Dylan Fage
Sam Hughes
64′ Chris Eagles
Luke Armstrong88′
61′ Scott Wilson

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę jedenastka Salford City będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Cleethorpes. Jej przeciwnikiem będzie Grimsby Town FC. Tego samego dnia Scunthorpe United FC zagra z jedenastką Oldham AFC na jej terenie.