Liga angielska - 24. kolejka League Two: Newport County AFC - Leyton Orient 1-1 (0-1)

29 grudnia na Rodney Parade odbył się pojedynek 24. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Newport County i Leyton Orient. Mecz zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 4 447 widzów.

R. Sotiriou 2'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Leyton Orient wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leyton Orient w drugiej minucie spotkania, gdy Ruel Sotiriou strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Josh Wright.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Leyton Orient: Danielowi Happe'owi w 23. i Marvinowi Ekpitecie w 38. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Leyton Orient.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Jordan Maguire-Drew z Leyton Orient. W 64. minucie za Ryana Haynesa wszedł Padraig Amond.

Po chwili trener Leyton Orient postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Jordana Maguire'a-Drewa. Na boisko wszedł James Brophy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie kartką został ukarany Craig Clay, zawodnik Leyton Orient. Trener Newport County postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Ryana Innissa i na pole gry wprowadził napastnika Dominica Poleona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Zespół Leyton Orient długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 79 minut, jednak drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Padraig Amond. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Scott Bennett.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia kartkami zostali ukarani Danny McNamara z Newport County i Ruel Sotiriou z zespołu gości. W 84. minucie w jedenastce Leyton Orient doszło do zmiany. Matt Harrold wszedł za Ruela Sotiriou. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Daniel Happe23′
64′ Ryan Haynes
Myles Judd
79′ Ryan Inniss
Jamie Turley
83′ Danny McNamara
James Dayton
64′  81′ Padraig Amond
Dale Gorman
79′ Dominic Poleon
Hector Kyprianou

Matt Harrold84′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Leyton Orient pokazał pięć.

Zespół Newport County w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Drużyna gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą środę jedenastka Leyton Orient będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Walsall FC. Tego samego dnia Cheltenham Town FC zagra z jedenastką Newport County na jej terenie.