Liga angielska - 24. kolejka League Two: Grimsby Town FC - Crawley Town FC 1-1 (1-1)

W spotkaniu 24. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 29 grudnia, drużyna Grimsby Town zremisowała z Crawley Town 1-1 (1-1). Mecz na Blundell Park w Cleethorpes obejrzało 3 612 widzów.

A. Nadesan 37'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków drużyna Grimsby Town wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka gospodarzy objęła prowadzenie. W drugiej minucie Jake Hessenthaler dał prowadzenie swojemu zespołowi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Max Wright.

W 25. minucie arbiter ukarał kartką Liama Gibsona, piłkarza Grimsby Town.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Ashley Nadesan. Przy zdobyciu bramki pomagał Nathan Ferguson.

W 43. minucie kartkę otrzymał Beryly Lubala z Crawley Town. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Grimsby Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ahkeem Rose, a murawę opuścił Matt Green. W 57. minucie Panutche Camará zastąpił Davida Sesaya.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Grimsby Town: Luke'owi Hendriemu w 59. i Harry'emu Cliftonowi w 62. minucie. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Grimsby Town doszło do zmiany. Moses Ogbu wszedł za Maksa Wrighta. A trener Crawley Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ashleya Nathaniela-George'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Beryly Lubala.

W 82. minucie Harry Clifton został zmieniony przez Jordana Cooka, co miało wzmocnić jedenastkę Grimsby Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Danniego Bulmana na George'a Francomba. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Joe McNerneyowi z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Joe McNerney90′
25′ Liam Gibson
Jordan Tunnicliffe
59′ Luke Hendrie
Lewis Jack Young
Luke Waterfall
Dannie Bulman85′
68′ Max Wright
Josh Doherty
Charles Vernam
Nathan Ferguson
62′ 82′ Harry Clifton
Panutche Amadu Pereira Camará57′
 2′ Jake Hessenthaler
Ollie Palmer
Ethan Robson
Ashley Nadesan  37′
46′ Matt Green
George Francomb85′
82′ Jordan Cook
David Sesay57′
Eliott Whitehouse
Mason Enigbokan-Bloomfield
68′ Moses Ogbu
Ashley Nathaniel-George77′
46′ Ahkeem Rose
Brian Galach

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Crawley Town dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę zespół Crawley Town będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Colchester United FC. Tego samego dnia Salford City FC zagra z jedenastką Grimsby Town na jej terenie.