Liga angielska - 24. kolejka League One: Wycombe Wanderers FC - Coventry City FC 1-4 (1-3)

29 grudnia na Adams Park w High Wycombe odbył się pojedynek 24. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Wycombe Wanderers i Coventry City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Coventry City 4-1. Mecz obejrzało 7 533 widzów.

M. Godden 16',44',50'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Coventry City (”Błękitni”) wygrała aż siedem razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Sam McCallum wywołał eksplozję radości wśród kibiców Coventry City, strzelając gola w trzeciej minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Liam Walsh.

Zawodnicy Wycombe Wanderers odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 14. minucie gola wyrównującego strzelił Adebayo Akinfenwa. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Sido Jombati.

W 16. minucie sędzia pokazał kartkę Sidowi Jombatiemu z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Błękitnych” w 16. minucie spotkania, gdy Matt Godden zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 23. minucie kartką został ukarany Joe Jacobson, zawodnik gospodarzy.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”Błękitnych”, strzelając kolejnego gola. W 44. minucie Matt Godden ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-3. Asystę przy bramce zaliczył Jordan Shipley.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Gola na 1-4 strzelił hat-tricka kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Matt Godden. Bramka padła po podaniu Jordana Shipleya.

W 62. minucie za Curtisa Thompsona wszedł Nicholas Freeman. W 66. minucie kartkę obejrzał Dominic Hyam z Coventry City. W tej samej minucie trener Wycombe Wanderers postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Scotta Kashketa. Na boisko wszedł Paul Smyth, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Davida Wheelera, piłkarza Wycombe Wanderers. Kibice Coventry City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Amadou Bakayoko. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Matt Godden. W 77. minucie David Wheeler został zmieniony przez Josha Parkera, co miało wzmocnić drużynę Wycombe Wanderers. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zaina Westbrooke'a na Calluma O'Hare'a w 80. minucie oraz Jordana Shipleya na Jamiego Allena w tej samej minucie.

W 81. minucie sędzia pokazał kartkę Markowi Marošiemu, zawodnikowi gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-4.

Marko Maroši81′
23′ Joe Jacobson
Fankaty Dabo
16′ Sido Jombati
Dominic Hyam66′
Giles Phillips
Sam McCallum  3′
Anthony Stewart
Kyle John McFadzean
73′ 77′ David Wheeler
Michael Rose
Matt Bloomfield
Liam Kelly
Nnamdi Ofoborh
Jordan Shipley89′
62′ Curtis Thompson
Liam Walsh
66′ Scott Kashket
Zain Westbrooke80′
 14′ Adebayo Akinfenwa
Matt Godden  16′ (k.), 44′, 50′ 75′
Cameron Yates
Ben Wilson
62′ Nicholas Freeman
Brandon Mason
Jamie Mascoll
Josh Pask
77′ Josh Parker
Jamie Allen89′
Alexander Pattison
Callum O'Hare80′
Alex Samuel
Amadou Bakayoko75′
66′ Paul Smyth
Jordie Hiwula-Mayifuila

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna Coventry City będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Birkenhead. Jej rywalem będzie Tranmere Rovers FC. Tego samego dnia Ipswich Town zagra z zespołem Wycombe Wanderers na jego terenie.