Liga angielska - 24. kolejka League One: Rotherham United - Peterborough United 4-0 (0-0)

29 grudnia na AESSEAL New York Stadium odbył się pojedynek 24. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Rotherhamu United i Peterborough United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rotherhamu United 4-0. Na stadionie zasiadło 9 019 widzów.

24. kolejka Anglia - League One
2019-12-29 16:00 | Stadion: AESSEAL New York Stadium | Widzów: 9019 | Arbiter: A. Haines
K. Vassell 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 mecze drużyna Peterborough United wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Peterborough United zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Rotherhamu United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 27. minucie za Clarka Robertsona wszedł Richard Wood.

A kibice Peterborough United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joe Warda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Harrison Burrows. W 47. minucie żółtą kartkę dostał Frankie Kent, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rotherhamu United w 50. minucie spotkania, gdy Richard Wood zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Carlton Morris.

W 54. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Frankie Kent osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 47. minucie. W 57. minucie w drużynie Peterborough United doszło do zmiany. Rhys Bennett wszedł za Louisa Reeda.

W 68. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Peterborough United Dan Butler. Chwilę później trener Rotherhamu United postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Freddiego Ladapo. Na boisko wszedł Kyle Vassell, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Joe Mattock osłabiając tym samym zespół gospodarzy. W 77. minucie w drużynie Rotherhamu United doszło do zmiany. Michael Smith wszedł za Carltona Morrisa.

W tej samej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Peterborough United Joe Ward. Na 12 minut przed zakończeniem meczu żółtą kartkę dostał Ivan Toney z Peterborough United.

W 82. minucie w zespole Peterborough United doszło do zmiany. Mohamed Eisa wszedł za Ivana Toneya.

Niedługo później Kyle Vassell wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rotherhamu United, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystował Michael Smith.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Mark Beevers
73′ Joe Mattock
Dan Butler 68′ (samob.)
Matthew Olosunde
Frankie Kent47′ 54′
27′ Clark Robertson
Harrison Burrows46′
69′ Freddie Ladapo
Louis Samuel Reed57′
77′ Carlton Morris
Alex Woodyard
Chiedozie Ogbene
Ivan Toney78′ 82′
Lewis Price
Conor O'Malley
27′  50′ Richard Wood
Archie Jones
77′ Michael Smith
Joe Ward46′ 77′ (samob.)
69′  90′ Kyle Vassell
Mohamed Eisa82′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną czerwoną kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę zespół Peterborough United rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Lincoln City. Tego samego dnia Blackpool FC zagra z drużyną Rotherhamu United na jej terenie.