Liga angielska - 24. kolejka League One: Gillingham FC - Rochdale AFC 1-0 (0-0)

W meczu 24. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 29 grudnia, zespół Gillingham FC wygrał z Rochdale 1-0 (0-0). Mecz na Priestfield Stadium obejrzało 4 761 widzów.

24. kolejka Anglia - League One
2019-12-29 14:00 | Stadion: Priestfield Stadium | Widzów: 4761 | Arbiter: D. Rock
Gillingham FC
Rochdale AFC
1
0
C. Ogilvie 86'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki zespół Rochdale wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut zespół Rochdale zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Gillingham FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Jimmy'emu Keohane'owi z Rochdale. Była to 28. minuta pojedynku.

Na drugą połowę zespół Rochdale wyszedł w zmienionym składzie, za Paula McShane'a wszedł Matty Gillam. W 57. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Eoghanowi O'Connellowi z drużyny gości.

Na murawie, jak to często zdarzało się Gillingham FC w tym sezonie, pojawił się Mark Marshall, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 61. minucie Thomasa O'Connora. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 62. minucie Mikael Mandron zastąpił Aleksa Jakubiaka. W 66. minucie w zespole Rochdale doszło do zmiany. Luke Matheson wszedł za Jimmy'ego Keohane'a.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Rochdale: Callumowi Campsowi w 67. i Kwadwowi Baahowi w 69. minucie. Chwilę później trener Rochdale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Calvin Andrew, a murawę opuścił Aaron Wilbraham. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta Sancheza z Rochdale, a w 81. minucie Ollego Lee z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gillingham FC w 86. minucie spotkania, gdy Connor Ogilvie strzelił pierwszego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Gillingham FC doszło do zmiany. Regan Charles-Cook wszedł za Olly Lee.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację pięć minut później, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Connorowi Ogilviemu i Michaelowi Williamsowi. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Michael Williams z zespołu Rochdale i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w szóstej minucie doliczonego czasu meczu. Minutę później arbiter pokazał żółtą kartkę Stuartowi O'Keefe'owi, piłkarzowi gospodarzy.

Paul David McShane46′
 86′ 90′ Connor Ogilvie
Eoghan O'Connell57′
Jack Tucker
Michael Jordan Williams90′ 90′
Max Ehmer
Stephen Dooley
81′ 90′ Olly Lee
Callum Camps67′
61′ Thomas O'Connor
Jimmy Keohane28′ 66′
90′ Stuart O'Keefe
Oliver Rathbone
Brandon Hanlan
Aaron Wilbraham70′
62′ Mikael Mandron
Kwadwo Baah69′
Joe Walsh
Jay Lynch
Lee Hodson
Luke Matheson66′
61′ Mark Marshall
Jimmy Ryan
90′ Regan Evans Charles-Cook
Calvin Andrew70′
Ben Pringle
Matty Gillam46′
62′ Alex Jakubiak
Rekeil Pyke
Mikael Ndjoli
Fabio Tavares

Sędzia przyznał sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Gillingham FC pokazał trzy żółte.

Już w najbliższą środę zespół Rochdale rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Accrington Stanley FC. Tego samego dnia Portsmouth FC zagra z drużyną Gillingham FC na jej terenie.