Liga angielska - 24. kolejka League One: Accrington Stanley FC - Burton Albion FC 2-0 (1-0)

W pojedynku 24. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 29 grudnia, jedenastka Accrington Stanley wygrała z Burton Albion 2-0 (1-0). Mecz na Wham Stadium obejrzało 2 449 widzów.

R. Sykes 65'

Od pierwszych minut zespół Burton Albion zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Accrington Stanley (”Stanley”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Accrington Stanley w 39. minucie spotkania, gdy Sean McConville zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Stanley”.

Na drugą połowę zespół Burton Albion wyszedł w zmienionym składzie, za Stephena Quinna wszedł Ben Hart. Trener Burton Albion wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Templetona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Oliver Šarkić.

Drugą połowę jedenastka Burton Albion rozpoczęła w zmienionym składzie, za Johna Brayforda wszedł Joe Sbarra. W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jerome'a Opoku z Accrington Stanley, a w 62. minucie Richarda Narteya z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ross Sykes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Accrington Stanley, strzelając kolejnego gola w 65. minucie meczu. Asystę przy bramce zaliczył Sean McConville.

W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sama Finleya z Accrington Stanley, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Lukasa Akinsa z drużyny przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia za Diona Charlesa wszedł Joe Pritchard. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Richard Nartey62′
50′ Jerome Opoku
Colin Daniel
 65′ Ross Sykes
Ryan Edwards
Jordan Clarke
Scott Fraser
71′ Sam Finley
Stephen Quinn46′
 39′ Sean McConville
Liam Boyce
90′ Dion Charles
Chris Kelan Beardsley
90′ Joe Cameron Pritchard
David Cooper Templeton46′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast drużyna Burton Albion w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę zespół Burton Albion rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Bolton Wanderers FC. Tego samego dnia Rochdale AFC zagra z jedenastką Accrington Stanley na jej terenie.