Liga angielska - 23. kolejka Championship: Sheffield Wednesday FC - Bristol City FC 1-0 (0-0)

W spotkaniu 23. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 22 grudnia, drużyna Sheffield Wednesday zwyciężyła z Bristolem City 1-0 (0-0). Mecz na Hillsborough obejrzało 23 180 widzów.

23. kolejka Anglia - Championship
2019-12-22 13:00 | Stadion: Hillsborough | Widzów: 23180 | Arbiter: T. Harrington
Sheffield Wednesday FC
Bristol City FC
1
0
B. Bannan 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Jedenastka Sheffield Wednesday wygrała aż 13 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko osiem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie kartkę dostał Korey Smith z Bristolu City (”The Robins”).

W 30. minucie za Morgana Foksa wszedł Julian Börner. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Bristolu City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Niclas Eliasson, a murawę opuścił Jack Hunt. W tej samej minucie w drużynie ”The Robins” doszło do zmiany. Kasey Palmer wszedł za Andreasa Weimanna.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Massimo Luongo, piłkarz Sheffield Wednesday. Trener Sheffield Wednesday wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sama Winnalla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jordan Rhodes. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Bristol City: Kaseyowi Palmerowi w 81. i Danielowi Bentleyowi w 84. minucie.

Pod koniec meczu jedynego gola z karnego strzelił Barry Bannan dla jedenastki Sheffield Wednesday. Bramka padła w tej samej minucie. W 86. minucie Tommy Rowe został zmieniony przez Antoine'a Semenya, co miało wzmocnić zespół ”The Robins”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Massima Luonga na Joeya Pelupessy'ego.

Daniel Bentley84′
30′ Morgan Fox
Ashley Williams
 85′ (k.) Barry Bannan
Josh Brownhill
Kadeem Harris
Callum O'Dowda
70′ 90′ Massimo Luongo
Tommy Rowe86′
Liam Palmer
Korey Smith11′
76′ Jordan Rhodes
Andreas Weimann61′
Atdhe Nuhiu
Famara Diedhiou
Keiren Westwood
Bailey Wright
30′ Julian Börner
Kasey Palmer61′ 81′
90′ Joey Pelupessy
Rios Lozano Rodri
76′ Sam Winnall
Antoine Semenyo86′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Sheffield Wednesday, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.