Liga angielska - 23. kolejka Championship: Middlesbrough FC - Stoke City FC 2-1 (0-0)

20 grudnia na Riverside Stadium odbyło się starcie 23. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Middlesbrough FC i Stoke City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Middlesbrough FC 2-1. Spotkanie obejrzało 18 270 widzów.

23. kolejka Anglia - Championship
2019-12-20 20:45 | Stadion: Riverside Stadium | Widzów: 18270 | Arbiter: O. Langford
S. Clucas 53'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 62 mecze zespół Middlesbrough FC (”Boro”) wygrał 27 razy i zanotował 21 porażek oraz 14 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stephena Warda ze Stoke City (”Garncarze”), a w 43. minucie Jonathana Howsona z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Stoke City w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Sam Clucas. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie Ashley Fletcher wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Jonathan Howson.

W 58. minucie Adam Clayton został zmieniony przez Lewisa Winga. W tej samej minucie trener Middlesbrough FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Rudy Gestede, a murawę opuścił Stephen Walker. W 59. minucie kartkę otrzymał Sam Clucas z Stoke City.

Kibice Stoke City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicka Powella. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Stephen Ward.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Middlesbrough FC w 71. minucie spotkania, gdy Lewis Wing zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Marcus Tavernier.

W 76. minucie James McClean został zmieniony przez Sama Vokesa, a za Thomasa Ince'a wszedł na boisko Mame Diouf, co miało wzmocnić drużynę ”Garncarze”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Djeda Spence'a na Marvina Johnsona. Między 77. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Liam Lindsay
78′ Djed Spence
Tom Smith77′
58′ Stephen Walker
Stephen Ward21′ 68′
58′ Adam Clayton
Thomas Ince88′
Dael Fry
James McClean76′
43′ Jonathan Howson
Joe Allen
82′ George Saville
Sam Clucas  53′ 59′
Marcus Tavernier
Jordan Cousins87′
 57′ Ashley Fletcher
Lee Gregory
Tomás Mejías Osorio
Adam Davies
78′ Marvin Johnson
Nathan Michael Collins
Ben Liddle
Bruno Martins Indi
Tyrone O'Neill
Nick Powell68′
58′  71′ Lewis Wing
Mame Biram Diouf88′
Nathan Wood-Gordon
Scott Hogan
58′ Rudy Gestede
Sam Vokes76′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, a w drugiej trzy. Piłkarze Middlesbrough FC obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.