Liga angielska - 22. kolejka League One: Oxford United FC - Wycombe Wanderers FC 1-0 (1-0)

21 grudnia na The Kassam Stadium odbył się pojedynek 22. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Oxford Utd i Wycombe Wanderers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Oxford Utd 1-0. Na stadionie zasiadło 10 123 widzów.

22. kolejka Anglia - League One
2019-12-21 16:00 | Stadion: The Kassam Stadium | Widzów: 10123 | Arbiter: L. Swabey
Oxford United FC
Wycombe Wanderers FC
1
0
J. Henry 23'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 starć drużyna Wycombe Wanderers wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie za Dominica Gape'a wszedł Nnamdi Ofoborh.

W 20. minucie żółtą kartką został ukarany Adebayo Akinfenwa, piłkarz Wycombe Wanderers.

Jedynego gola meczu strzelił James Henry dla drużyny Oxford Utd. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 26. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Adebayo Akinfenwa osłabiając zespół Wycombe Wanderers. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 20. minucie. Między 27. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oxford Utd.

Na drugą połowę drużyna Oxford Utd wyszła w zmienionym składzie, za Aleksa Gorrina wszedł Mark Sykes. Trener Wycombe Wanderers postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Scotta Kashketa. Na boisko wszedł Paul Smyth, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 69. minucie Jamie Mackie został zmieniony przez Matta Taylora, co miało wzmocnić zespół Oxford Utd. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matta Bloomfielda na Rolanda Aaronsa w 81. minucie. W 72. minucie żółtą kartkę dostał Robert Dickie z drużyny gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się Oxford Utd w tym sezonie, pojawił się Elliott Moore, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 86. minucie Camerona Brannagana. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W doliczonym czasie gry żółtymi kartkami zostali ukarani Mark Sykes z Oxford Utd oraz Nnamdi Ofoborh, Joe Jacobson z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ryan Allsop
72′ Robert Dickie
Darius Charles
27′ John Mousinho
Joe Jacobson90′
Tarique Fosu
Sido Jombati
Shandon Baptiste
Anthony Stewart
86′ Cameron Brannagan
David Wheeler
Christopher Cadden
Matt Bloomfield44′ 81′
27′ 46′ Alejandro Rodríguez Gorrín
Dominic Gape9′
Josh Ruffles
Curtis Thompson
 23′ James Henry
Adebayo Akinfenwa20′ 26′
69′ Jamie Mackie
Scott Kashket62′
Jack Stevens
Cameron Yates
Sam Long
Giles Phillips
86′ Elliott Jordan Moore
Rolando Aarons81′
46′ 90′ Mark Sykes
Nicholas Freeman
Daniel Agyei
Nnamdi Ofoborh9′ 90′
Rob Hall
Alex Samuel
69′ Matt Taylor
Paul Smyth62′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej także dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższy czwartek zespół Wycombe Wanderers rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Portsmouth FC. Tego samego dnia Lincoln City zagra z drużyną Oxford Utd na jej terenie.