Liga angielska - 22. kolejka League One: Blackpool FC - Shrewsbury Town FC 0-1 (0-0)

W pojedynku 22. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 21 grudnia, zespół Blackpool FC przegrał ze Shrewsbury Town 0-1 (0-0). Mecz na Bloomfield Road obejrzało 7 695 widzów.

22. kolejka Anglia - League One
2019-12-21 16:00 | Stadion: Bloomfield Road | Widzów: 7695 | Arbiter: S. Stockbridge
Blackpool FC
Shrewsbury Town FC
0
1
F. Okenabirhie 56'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Shrewsbury Town wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Od pierwszych minut drużyna Shrewsbury Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Blackpool FC (”Mandarynki”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ethanowi Ebanksowi-Landellowi ze Shrewsbury Town. Była to 20. minuta starcia.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Donaldowi Love'owi, piłkarzowi Shrewsbury Town.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Fejiri Okenabirhie dla drużyny Shrewsbury Town. Bramka padła w tej samej minucie. Po godzinie gry kartkę otrzymał Matthew Virtue-Thick z zespołu gospodarzy.

Chwilę później trener Blackpool FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Joseph Nuttall, a murawę opuścił Matthew Virtue-Thick. W tej samej minucie Oliver Turton został zastąpiony przez Sullaya Kaikaiego. W 66. minucie kartką został ukarany Jay Spearing, zawodnik gospodarzy.

Po chwili trener Shrewsbury Town postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Fejiriego Okenabirhiego. Na boisko wszedł Daniel Udoh, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 76. minucie Nathan Delfouneso został zmieniony przez Caluma MacDonalda, co miało wzmocnić jedenastkę Blackpool FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brada Walkera na Seana Gossa w 90. minucie oraz Shauna Whalleya na Lenella Johna-Lewisa w tej samej minucie. Na pięć minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Scott Golbourne z Shrewsbury Town.

Scott Golbourne85′
63′ Oliver Turton
Donald Love54′
Liam Feeney
Aaron Pierre
66′ Jay Spearing
David Edwards
Jordan Thompson
Josh Laurent
60′ 63′ Matthew Virtue-Thick
Brad Walker90′
Armand Gnanduillet
Fejiri Okenabirhie  56′ (k.) 74′
76′ Nathan Delfouneso
Shaun James Whalley90′
Jack Sims
Joe Murphy
76′ Calum MacDonald
Ro-Shaun Williams
Curtis Tilt
Ryan Giles
Callum Guy
Sean Goss90′
63′ Sullay Kaikai
Louis Thompson
Sean Scannell
Lenell John-Lewis90′
63′ Joseph Nuttall
Daniel Udoh74′

Piłkarze Blackpool FC otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Już w najbliższy czwartek drużyna Shrewsbury Town zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Rotherham United FC. Tego samego dnia Accrington Stanley FC zagra z drużyną ”Mandarynek” na jej terenie.