Liga angielska - 22. kolejka Championship: Stoke City FC - Reading FC 0-0

14 grudnia na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie odbył się mecz 22. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Stoke City i Reading FC. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 21 701 widzów.

22. kolejka Anglia - Championship
2019-12-14 16:00 | Stadion: bet365 Stadium | Widzów: 21701 | Arbiter: L. Mason
Stoke City FC
Reading FC
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Drużyna Reading FC (”The Royals”) wygrała aż 13 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko sześć.

Od pierwszych minut zespół ”The Royals” zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Stoke City (”Garncarze”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Charlie Adam z jedenastki gości. Była to 36. minuta spotkania.

Na drugą połowę drużyna Stoke City wyszła w zmienionym składzie, za Thomasa Edwardsa wszedł Tom Smith. W 47. minucie kartkę dostał Pelé, piłkarz ”The Royals”.

W 63. minucie Sam Vokes został zmieniony przez Scotta Hogana. Trener Reading FC postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Charliego Adama i na pole gry wprowadził napastnika Garatha McCleary'ego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ”The Royals” doszło do zmiany. Lucas Boyé wszedł za Lucasa João.

Niedługo później trener Stoke City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Sam Clucasa. Na boisko wszedł Nick Powell, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Liama Moore'a z Reading FC, a w 90. minucie Jamesa McCleana z drużyny przeciwnej. W 88. minucie w jedenastce ”The Royals” doszło do zmiany. Daniel Loader wszedł za Sama Baldocka.

Tyler Blackett
46′ Thomas Edwards
Charlie Adam36′ 65′
90′ James McClean
Oviemuno Dominic Ejaria
Joe Allen
Judilson Mamadu Pele47′
83′ Sam Clucas
Andrew Ferai Rinomhota
Jordan Cousins
Lucas Eduardo Santos João71′
63′ Sam Vokes
Sam Baldock88′
Adam Davies
Sam Walker
Nathan Michael Collins
Teddy Howe
46′ Tom Smith
Omar Richards
83′ Nick Powell
Lucas Ariel Boyé71′
Ryan Woods
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader88′
Mame Biram Diouf
Garath McCleary65′
63′ Scott Hogan
Yakou Meïté

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę ”Garncarze”, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Już w najbliższy piątek zespół ”Garncarze” będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Middlesbrough FC. Natomiast 21 grudnia Derby County zagra z zespołem ”The Royals” na jego terenie.