Liga angielska - 22. kolejka Championship: Preston North End FC - Luton Town FC 2-1 (1-1)

14 grudnia na Deepdale odbył się pojedynek 22. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Prestonu i Lutonu Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Prestonu 2-1. Spotkanie obejrzało 12 083 widzów.

J. Collins 43'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 mecze jedenastka Prestonu (”The Lilywhites”) wygrała 14 razy i zanotowała pięć porażek oraz trzy remisy.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla jedenastki Prestonu. W piątej minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Paul Gallagher nie zmienił tym strzałem rezultatu meczu. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę.

Zawodnicy Lutonu Town odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się James Collins. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie David Nugent został zmieniony przez Josha Harropa. W 61. minucie Jacob Butterfield został zmieniony przez Ryana Tunnicliffe'a, co miało wzmocnić zespół Lutonu Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alana Brownego na Toma Barkhuizena.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kazengę LuaLuę z Lutonu Town, a w 67. minucie Darnella Fishera z drużyny przeciwnej. Trener Lutonu Town postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Calluma McManamana i na pole gry wprowadził napastnika Harry'ego Cornicka, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Po chwili trener ”The Lilywhites” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Jayden Stockley, a murawę opuścił Billy Bodin. Jayden Stockley nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Luke'owi Berry'emu z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Lilywhites” w 84. minucie spotkania, gdy Jayden Stockley strzelił drugiego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 86. minucie w zespole Lutonu Town doszło do zmiany. George Moncur wszedł za Luke'a Berry'ego. W szóstej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Sonny'emu Bradleyowi, piłkarzowi gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Sonny Bradley90′
67′ Darnell Fisher
James Bree
Andrew Hughes
Matthew Pearson
Paul Huntington
Luke Berry81′ 86′
76′ Billy Bodin
Jacob Butterfield61′
66′ Alan Browne
Kazenga LuaLua66′
 5′ 5′ (k.) Paul Gallagher
Callum McManaman67′
Ben Pearson
Pelly Ruddock Mpanzu
56′ David Nugent
Lloyd Jones
66′ Tom Barkhuizen
Alan Sheehan
56′ Josh Harrop
George Moncur86′
Ryan Ledson
Andrew Shinnie
Brad Potts
Ryan Tunnicliffe61′
76′  84′ Jayden Stockley
Harry Cornick67′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Prestonu, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Już w najbliższą sobotę zespół Prestonu będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie Cardiff City FC. Tego samego dnia Swansea City AFC zagra z jedenastką Lutonu Town na jej terenie.