Liga angielska - 22. kolejka Championship: Nottingham Forest - Sheffield Wednesday 0-4 (0-4)

14 grudnia na The City Ground odbył się pojedynek 22. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Nottinghamu Forest i Sheffield Wednesday. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sheffield Wednesday 4-0. Na stadionie stawiło się 28 002 widzów.

22. kolejka Anglia - Championship
2019-12-14 16:00 | Stadion: The City Ground | Widzów: 28002 | Arbiter: J. Linington
S. Fletcher 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 90 meczów zespół Sheffield Wednesday wygrał 44 razy i zanotował 33 porażki oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sheffield Wednesday w dziewiątej minucie spotkania, gdy Jordan Rhodes zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Steven Fletcher.

Prawie natychmiast Jordan Rhodes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sheffield Wednesday, strzelając kolejnego gola w 13. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Adama Reacha.

W 37. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Jordan Rhodes z Sheffield Wednesday.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sheffield Wednesday w 45. minucie spotkania, gdy Steven Fletcher strzelił czwartego gola. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Trener Sheffield Wednesday postanowił wzmocnić formację obronną i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Toma Leesa. Na boisko wszedł Julian Börner, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 81. minucie Steven Fletcher został zmieniony przez Atdhe Nuhiu.

W 87. minucie w zespole Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Sam Winnall wszedł za Jordana Rhodesa.