Liga angielska - 22. kolejka Championship: Derby County - Millwall FC 0-1 (0-1)

W meczu 22. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 14 grudnia, jedenastka Derby County przegrała z Milwall FC 0-1 (0-1). Mecz na Pride Park Stadium obejrzało 26 272 widzów.

22. kolejka Anglia - Championship
2019-12-14 16:00 | Stadion: Pride Park Stadium | Widzów: 26272 | Arbiter: C. Kavanagh
Derby County
Millwall FC
0
1
T. Bradshaw 25'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania zespół Milwall FC (”Lwy”) wygrał 13 razy i zanotował 10 porażek oraz 11 remisów.

Od pierwszych minut drużyna ”Lwy” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Derby County (”Barany”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do ”Lwy” w 25. minucie spotkania, gdy Tom Bradshaw zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Shaun Hutchinson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Lwy”.

W 57. minucie kartkę otrzymał Chris Martin z Derby County. W 67. minucie Jón Bodvarsson został zmieniony przez Bena Thompsona.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Derby County doszło do zmiany. Kieran Dowell wszedł za Jasona Knighta. Po chwili trener Milwall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Aiden O'Brien, a murawę opuścił Tom Bradshaw. Trener Derby County postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Craiga Forsytha i na pole gry wprowadził napastnika Floriana Jozefzoona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w zespole ”Lwy” za Bena Thompsona wszedł Matt Smith, a w drużynie ”Barany” Duane Holmes zmienił Morgana Whittakera. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej trzeciej minucie starcia, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom ”Lwy”: Mahlonowi Bakerowi i Jake Cooperowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Shaun Hutchinson
81′ Craig Forsyth
Alex Pearce
Max Lowe
Murray Wallace
88′ Duane Holmes
Jed Wallace
74′ Jason Knight
Jayson Molumby
Tom Lawrence
Shaun Williams
57′ Chris Martin
Jiri Skalak
74′ Kieran Dowell
Ben Thompson67′ 88′
81′ Florian Jozefzoon
Aiden O'Brien81′
88′ Morgan Whittaker
Matt Smith88′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast ”Lwy” pokazał dwie.

21 grudnia zespół Milwall FC będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Barnsley FC. Tego samego dnia Reading FC będzie gościć zespół Derby County.