Liga angielska - 22. kolejka Championship: Birmingham City - WBA 2-3 (1-1)

W spotkaniu 22. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 14 grudnia, zespół Birminghamu City przegrał z WBA 2-3 (1-1). Mecz na St Andrew's Trillion Trophy Stadium obejrzało 20 796 widzów.

22. kolejka Anglia - Championship
2019-12-14 13:30 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Widzów: 20796 | Arbiter: D. England
C. Austin 73',81'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 97 meczów drużyna WBA (”The Baggies”) wygrała 39 razy i zanotowała 31 porażek oraz 27 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Birminghamu City (”The Blues”) otworzyli wynik. W trzeciej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Lukas Jutkiewicz. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Maxime Colin.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 10. minucie gola wyrównującego strzelił Grady Diangana. Asystę przy bramce zaliczył Matt Phillips.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener WBA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 40. minucie na plac gry wszedł Kyle Edwards, a murawę opuścił Grady Diangana. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 47. minucie Harlee Dean dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki asystował Jude Bellingham.

Między 52. a 59. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Birminghamu City i jedną drużynie przeciwnej. W 61. minucie Conor Townsend został zmieniony przez Darnella Furlonga. W 70. minucie w drużynie ”The Baggies” doszło do zmiany. Charlie Austin wszedł za Matta Phillipsa.

Zawodnicy WBA otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Gola na 2-2 na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy strzelił Charlie Austin. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Jake Livermore.

Chwilę później trener Birminghamu City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Jude'a Bellinghama. Na boisko wszedł Gary Gardner, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników WBA w 81. minucie spotkania, gdy Charlie Austin zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Darnella Furlonga.

W 84. minucie boisko opuścili ”The Blues”: Jefferson Montero, Joshua McEachran, a na ich miejsce weszli Jérémie Bela, Ivan Šunjić. W doliczonej piątej minucie meczu sędzia pokazał kartkę Charliemu Austinowi z drużyny gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
 47′ Harlee Dean
Conor Townsend61′
Kristian Pedersen
Grady Diangana  10′ 40′
84′ Jérémie Bela
Nathan Ferguson
74′ Jude Bellingham
Jake Livermore57′
David Davis
Matt Phillips70′
59′ 84′ Ivan Šunjić
Romaine Theodore Sawyers
Álvaro Giménez Candela
Hal Robson-Kanu
 3′ 52′ Lukas Jutkiewicz
Matheus Fellipe Costa Pereira
Lee Camp
Jonathan Bond
Wes Harding
Darnell Furlong61′
74′ Gary Gardner
Ahmed Hegazi
Jacques Maghoma
Gareth Barry
84′ Joshua Marl 'Josh' McEachran
Kyle Edwards40′
84′ Jefferson Montero
Filip Krovinović
Francisco José Villalba Rodrigo
Charlie Austin70′  73′, 81′ 90′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.