Liga angielska - 21. kolejka League Two: Walsall FC - Macclesfield Town FC 1-1 (0-1)

14 grudnia na Banks's Stadium odbył się mecz 21. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Walsall FC i Macclesfield Town. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 3 846 widzów.

M. Welch-Hayes 8'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół Macclesfield Town wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Miles Welch-Hayes. Asystę zanotował Arthur Gnahoua.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Macclesfield Town: Owenowi Evansowi w 11. i Arthurowi Gnahoui w 22. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Macclesfield Town.

Drugą połowę zespół Walsall FC (”The Saddlers”) rozpoczął w zmienionym składzie, za Shaya Faceya wszedł Cameron Pring. Kibice Walsall FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Elijaha Adebaya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Liam Kinsella. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

Drużyna Walsall FC nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Wes McDonald. Przy strzeleniu gola pomagał Cameron Pring.

Po chwili trener Macclesfield Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Arthura Gnahouę. Na boisko wszedł Joe Ironside, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 83. minucie sędzia pokazał kartkę Joshowi Gordonowi, piłkarzowi Walsall FC. W 84. minucie Caolan Lavery został zastąpiony przez Rory'ego Gaffneya.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Nathan Cameron90′
46′ Shay Facey
Corey O'Keeffe
68′ Liam Kinsella
Miles Welch-Hayes  8′
 74′ Wes McDonald
Jay Harris
Stuart Sinclair
Jak McCourt
84′ Caolan Lavery
Emmanuel Osadebe
83′ Josh Gordon
Arthur Gnahoua22′ 80′
Jack Rose
Reice Charles-Cook
46′ Cameron Pring
Eddie Clarke
Alfie Bates
Virgil Gomis
Gary Liddle
Brice Ntambwe
68′ Elijah Adebayo
Jacob Blyth
84′ Rory Nicholas Gaffney
Joe Ironside80′
Rory Holden

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Macclesfield Town w drugiej połowie wymienił jednego gracza.

21 grudnia drużyna Macclesfield Town zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Plymouth Argyle FC. Tego samego dnia Exeter City FC będzie gościć drużynę Walsall FC.