Liga angielska - 21. kolejka League Two: Plymouth Argyle FC - Morecambe FC 3-0 (2-0)

W pojedynku 21. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 14 grudnia, drużyna Plymouth Argyle zwyciężyła z Morecambe 3-0 (2-0). Mecz na Home Park obejrzało 9 174 widzów.

C. Grant 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Toma Brewitta z Morecambe, a w 19. minucie Joshuę Granta z drużyny przeciwnej.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ritchie Sutton osłabiając tym samym drużynę gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Plymouth Argyle w 44. minucie spotkania, gdy George Cooper strzelił pierwszego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Greens” w 45. minucie spotkania, gdy Antoni Sarcevic zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

Trener Plymouth Argyle postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Zak Rudden, a murawę opuścił Joel Grant. W 72. minucie za Antoniego Sarcevica wszedł Conor Grant.

Na murawie, jak to często zdarzało się Morecambe w tym sezonie, pojawił się Jordan Cranston, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 78. minucie Lewisa Alessandrę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 82. minucie Ajay Leitch-Smith został zmieniony przez Cole'a Stocktona, a za Carlosa Gomesa wszedł na boisko Kevin Ellison, co miało wzmocnić zespół Morecambe. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominica Telforda na Billego Clarkego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie starcia wynik na 3-0 podwyższył Conor Grant. Asystę zaliczył George Cooper.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Tom Brewitt9′
19′ Joshua Grant
Luke Conlan
Gary Sawyer
Steven Old
Scott Wootton
Ritchie Sutton42′
82′ Dominic Telford
Alex Kenyon
67′ Joel Grant
John O'Sullivan
 44′ George Cooper
Carlos Mendes Gomes86′
Danny Mayor
Ajay Leitch-Smith82′
 45′ (k.) 72′ Antoni Sarcevic
Adam Buxton
72′  90′ Conor Grant
Jordan Cranston78′
Adam Randell
Kevin Ellison86′
82′ Billy Clarke
Shaun Miller
67′ Zak Rudden
Cole Stockton82′
Ryan Taylor

Zawodnicy gości dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

21 grudnia zespół Morecambe rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Newport County AFC. Tego samego dnia Macclesfield Town FC będzie gościć zespół ”The Greens”.