Liga angielska - 21. kolejka League Two: Northampton Town - Forest Green Rovers 1-0 (1-0)

14 grudnia na PTS Academy Stadium odbył się pojedynek 21. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Northampton Town i Forest Green Rovers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Northampton Town 1-0. Na stadionie zasiadło 4 534 widzów.

21. kolejka Anglia - League Two
2019-12-14 16:00 | Stadion: PTS Academy Stadium | Widzów: 4534 | Arbiter: A. Coggins
Northampton Town FC
Forest Green Rovers FC
1
0
M. Mills 45' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Northampton Town wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Forest Green Rovers zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Northampton Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ebou Adams z zespołu gości. Była to 30. minuta starcia.

W 45. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Forest Green Rovers Matt Mills. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Northampton Town.

W 57. minucie Aaron Collins został zastąpiony przez Elliotta Freara. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Northampton Town doszło do zmiany. Shaun McWilliams wszedł za Paula Andersona.

Chwilę później trener Forest Green Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Junior Mondal, a murawę opuścił Mathew Stevens. A trener Northampton Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Harry'ego Smitha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Vadaine Oliver. W 76. minucie kartkę dostał Shaun McWilliams, piłkarz gospodarzy.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu w zespole Northampton Town doszło do zmiany. Andrew Williams wszedł za Chrisa Linesa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Liam Shephard
67′ Paul Anderson
Ebou Adams30′
80′ Chris Lines
Carl Winchester
Ryan Watson
Aaron Collins57′
Sam Hoskins
Jack Aitchison
72′ Vadaine Oliver
Kevin Patrick Dawson
67′ 76′ Shaun McWilliams
Elliott Frear57′
72′ Harry Smith
Nathan McGinley
Matthew Warburton
James Morton
80′ Andrew Williams
Junior Mondal70′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Forest Green Rovers w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

21 grudnia zespół Forest Green Rovers rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Swindon Town FC. Tego samego dnia Mansfield Town FC będzie gościć zespół Northampton Town.