Liga angielska - 21. kolejka League Two: Crewe Alexandra FC - Mansfield Town FC 1-1 (1-1)

W pojedynku 21. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 14 grudnia, zespół Crewe Alexandra zremisował z Mansfield Town 1-1 (1-1). Mecz na Alexandra Stadium obejrzało 4 060 widzów.

21. kolejka Anglia - League Two
2019-12-14 16:00 | Stadion: Alexandra Stadium | Widzów: 4060 | Arbiter: K. Johnson
Crewe Alexandra FC
Mansfield Town FC
1
1
C. Anene 8'
A. Cook 27'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Crewe Alexandra wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crewe Alexandra w ósmej minucie spotkania, gdy Chuma Anene strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Charlie Kirk.

Zespół Crewe Alexandra niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 19 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Andy Cook. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Crewe Alexandra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 51. minucie na plac gry wszedł James Jones, a murawę opuścił Tom Lowery. Trener Mansfield Town postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Conora Shaughnessy'ego i na pole gry wprowadził napastnika Omariego Sterlinga-Jamesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 71. minucie Oliver Finney zastąpił Calluma Ainleya. W 80. minucie Andy Cook został zmieniony przez Dannego Rosego, a za Nickiego Maynarda wszedł na boisko Otis Mohammed, co miało wzmocnić zespół Mansfield Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Powella na Owena Dale'a. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Mansfield Town: Alexandrowi MacDonaldowi w 83. i Mattowi Prestonowi w 84. minucie.

Neal Bishop
71′ Oliver Finney
Conor Shaughnessy67′
51′ Tom Lowery
Andy Cook  27′ 80′
Ryan Wintle
Nicky Maynard88′
80′ Daniel Powell
CJ Hamilton
 8′ Chuma Emeka Uche Anene
Jacob Mellis
71′ Callum Ainley
Otis Jan Mohammed Khan88′
Paul Green
Alistair Smith
51′ James Jones
Danny Rose80′
80′ Owen Dale
Omari Sterling-James67′

Arbiter nie ukarał zawodników Crewe Alexandra żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

21 grudnia zespół Mansfield Town zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Northampton Town FC. Tego samego dnia Stevenage FC będzie gościć drużynę Crewe Alexandra.