Liga angielska - 21. kolejka League Two: Cheltenham Town FC - Cambridge United FC 1-1 (0-1)

14 grudnia na Jonny-Rocks Stadium odbyło się starcie 21. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cheltenham Town i Cambridge United. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 813 widzów.

21. kolejka Anglia - League Two
2019-12-14 16:00 | Stadion: Jonny-Rocks Stadium | Widzów: 2813 | Arbiter: R. Lewis
Cheltenham Town FC
Cambridge United FC
1
1
W. Boyle 53'
P. Lewis 27'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań zespół Cheltenham Town wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Cambridge United zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Cheltenham Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 25. minucie arbiter pokazał kartkę Elliottowi Wardowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cambridge United w 27. minucie spotkania, gdy Paul Lewis zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Kyle Knoyle.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cambridge United.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Reggie Lambe z Cambridge United. Była to 51. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez zespół Cheltenham Town w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie wynik ustalił William Boyle. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ben Tozer.

W 68. minucie za Jacoba Greavesa wszedł Max Sheaf. Chwilę później trener Cambridge United postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Samira Carruthersa wszedł Liam O'Neil, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. W tej samej minucie w zespole Cambridge United doszło do zmiany. Jack Roles wszedł za Luke'a Hannanta.

A kibice Cheltenham Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jonte Smitha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Reuben Reid. W 83. minucie Sam Smith został zmieniony przez Andrewa Dallasa, co miało wzmocnić zespół Cambridge United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Addaiego na Joshuę Debaya. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Dimitar Mitov
 53′ William Boyle
Daniel Jones
68′ Jacob Greaves
Paul Lewis  27′
74′ Reuben James Reid
Harvey Knibbs
89′ Alex Addai
Sam Smith83′
Rhys Lovett
Callum Burton
89′ Joshua Debayo
Harry Darling
Rohan Ince
Leon Davies
68′ Max Sheaf
Jordan Norville-Williams
George Lloyd
Liam O'Neil70′
Gavin Reilly
Jack Roles70′
74′ Jonte Smith
Andrew Dallas83′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Cheltenham Town żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

21 grudnia jedenastka Cambridge United będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Leyton Orient. Tego samego dnia Port Vale FC będzie przeciwnikiem zespołu Cheltenham Town w meczu, który odbędzie się w Stoke-on-Trencie.