Liga angielska - 21. kolejka League One: Southend United FC - Rotherham United FC 2-2 (0-1)

W starciu 21. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 14 grudnia, drużyna Southend United zremisowała z Rotherhamem United 2-2 (0-1). Mecz na Roots Hall w Southend-on-Sei obejrzało 5 652 widzów.

F. Ladapo 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Southend United wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut jedenastka Rotherhamu United zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Southend United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 29. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Southend United Robert Kiernan.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rotherham United: Danielowi Barlaserowi w 37. i Michaelowi Smithowi w 42. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rotherhamu United.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę obejrzał Chiedozie Ogbene z drużyny gości. W 49. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Jason Demetriou.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Southend United w 52. minucie spotkania, gdy Sam Mantom strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Elvis Bwomono.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Rotherhamu United przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie wynik ustalił Freddie Ladapo. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Clark Robertson.

Niedługo później trener Southend United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Isaac Hutchinson, a murawę opuścił Sam Mantom. W 77. minucie Michael Smith został zastąpiony przez Carltona Morrisa. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania kartkami zostali ukarani Brandon Goodship z Southend United oraz Michael Ihiekwe, Clark Robertson z jedenastki gości.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Joe Mattock
29′ (samob.) Robert Kiernan
Matthew Olosunde
Harry Lennon
Clark Robertson80′
 49′ (k.) Jason Demetriou
Daniel Barlaser37′
 52′ 75′ Sam Mantom
Ben Wiles
83′ Stephen McLaughlin
Freddie Ladapo  60′
Mark Milligan
Michael Smith42′ 77′
Stephen Humphrys
Jake Hastie
80′ 87′ Brandon Goodship
Chiedozie Ogbene48′
Mark Oxley
Lewis Price
Ethan Hamilton
Adam Thompson
75′ Isaac Hutchinson
Trevor Clarke
Eren Kinali
Shaun MacDonald
83′ Simon Cox
Julien Lamy
87′ Layton Ndukwu
Carlton Morris77′
Matt Rush
Kyle Vassell

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Rotherhamu United przyznał pięć.

Drużyna Southend United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.

21 grudnia zespół Rotherhamu United będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Fleetwood Town FC. Tego samego dnia Bolton Wanderers FC będzie gościć zespół Southend United.