Liga angielska - 21. kolejka League One: Shrewsbury Town FC - Coventry City FC 2-1 (0-1)

W meczu 21. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 14 grudnia, jedenastka Shrewsbury Town wygrała z Coventry City 2-1 (0-1). Mecz na Montgomery Waters Meadow obejrzało 7 336 widzów.

21. kolejka Anglia - League One
2019-12-14 16:00 | Stadion: Montgomery Waters Meadow | Widzów: 7336 | Arbiter: T. Nield
J. Shipley 26'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Shrewsbury Town wygrała aż pięć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Coventry City (”Błękitni”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Shrewsbury Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Oliverowi Norburnowi z zespołu gospodarzy. Była to 23. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Coventry City w 26. minucie spotkania, gdy Jordan Shipley zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jamie Allen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Błękitnych”.

Na drugą połowę jedenastka Shrewsbury Town wyszła w zmienionym składzie, za Seana Gossa wszedł Shaun Whalley. W 60. minucie Ro-Shaun Williams został zmieniony przez Ryana Gilesa.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę otrzymał Donald Love z Shrewsbury Town. W 63. minucie w drużynie Coventry City doszło do zmiany. Matt Godden wszedł za Maxime'a Biamou.

Piłkarze Shrewsbury Town w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Scott Golbourne.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Błękitni: Liamowi Walshowi w 71. i Liamowi Kelly'emu w 86. minucie. W 83. minucie w jedenastce Shrewsbury Town doszło do zmiany. Jason Cummings wszedł za Fejiriego Okenabirhiego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Shaun Whalley dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Ryana Gilesa.

Chwilę później trener Coventry City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu na plac gry wszedł Amadou Bakayoko, a murawę opuścił Jordan Shipley. W tej samej minucie w drużynie Coventry City doszło do zmiany. Gervane Kastaneer wszedł za Calluma O'Hare'a. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Fankaty Dabo
 68′ Scott Golbourne
Sam McCallum
62′ Donald Love
Kyle John McFadzean
Aaron Pierre
Michael Rose
60′ Ro-Shaun Williams
Jamie Allen
Josh Laurent
Liam Kelly86′
David Edwards
Callum O'Hare90′
46′ Sean Goss
Jordan Shipley  26′ 90′
23′ Oliver Norburn
Liam Walsh71′
83′ Fejiri Okenabirhie
Maxime Biamou Ngapmou Yoke63′
Joe Murphy
Ben Wilson
Omar Beckles
Dominic Hyam
60′ Ryan Giles
Brandon Mason
Brad Walker
Zain Westbrooke
83′ Jason Cummings
Amadou Bakayoko90′
Daniel Udoh
Matt Godden63′
46′  90′ Shaun James Whalley
Gervane Kastaneer90′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

21 grudnia drużyna Coventry City rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Lincoln City. Tego samego dnia Blackpool FC będzie gościć jedenastkę Shrewsbury Town.