Liga angielska - 21. kolejka League One: Peterborough United - Bolton Wanderers 1-0 (1-0)

14 grudnia na Weston Homes Stadium odbyło się starcie 21. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Peterborough United i Boltonu Wanderers. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Peterborough United 1-0. Mecz obejrzało 6 965 widzów.

21. kolejka Anglia - League One
2019-12-14 16:00 | Stadion: Weston Homes Stadium | Widzów: 6965 | Arbiter: P. Wright
Peterborough United FC
Bolton Wanderers FC
1
0
I. Toney 23'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie za Nathana Thompsona wszedł Niall Mason.

Po kwadransie gry kartkę dostał Luke Murphy, zawodnik gości.

Jedyną bramkę meczu dla Peterborough United zdobył Ivan Toney w 23. minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 strzelonych goli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Louis Reed.

W 39. minucie kartkę dostał Mohamed Eisa z jedenastki gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Peterborough United.

W 56. minucie w zespole ”Kłusaki” doszło do zmiany. Thibaud Verlinden wszedł za Ronana Darcy'ego. Trener Boltonu Wanderers postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Lindsay Yoan i na pole gry wprowadził napastnika Chrisa O'Gradego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Liam Bridcutt z Boltonu Wanderers. Była to 88. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły bramki.

Josh Emmanuel
14′ Nathan Thompson
Lindsay Yoan Zouma56′
Louis Samuel Reed
Liam Bridcutt88′
74′ Serhat Taşdemir
Jason Lowe
Joe Ward
Luke Murphy15′
Alex Woodyard
Daryl Murphy
39′ 75′ Mohamed Eisa
Ronan Darcy56′
 23′ Ivan Toney
Joe Dodoo
Conor O'Malley
Matthew Alexander
Rhys Bennett
Jordan Boon
14′ Niall Mason
Adam Senior
Kyle Barker
Jake Wright Sr.
Harrison Burrows
Sonny Graham
75′ Ricky Jade-Jones
Thibaud Verlinden56′
74′ Marcus Maddison
Chris O'Grady56′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Peterborough United wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

21 grudnia drużyna Boltonu Wanderers rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Southend United FC. Tego samego dnia Bristol Rovers FC będzie gościć zespół Peterborough United.