Liga angielska - 21. kolejka League One: AFC Wimbledon - Doncaster Rovers FC 2-1 (0-1)

W meczu 21. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 14 grudnia, drużyna Wimbledon wygrała z Doncasterem Rovers 2-1 (0-1). Mecz na The Cherry Red Records Stadium w Kingstonie upon Tamizie obejrzało 4 311 widzów.

21. kolejka Anglia - League One
2019-12-14 16:00 | Stadion: The Cherry Red Records Stadium | Widzów: 4311 | Arbiter: N. Kinseley
K. Thomas 12'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Kwame Thomas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Doncasteru Rovers (”Wikingowie”), strzelając gola w 12. minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystował Reece James.

W 41. minucie kartką został ukarany Kieran Sadlier, zawodnik Doncasteru Rovers. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Doncasteru Rovers.

W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Donervonowi Danielsowi z ”Wikingów”. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Marcus Forss. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek.

W 61. minucie w drużynie Wimbledon doszło do zmiany. Nesta Guinness-Walker wszedł za Paula Osewa. W tej samej minucie Mitchell Pinnock został zmieniony przez Jacka Rudoniego. Po godzinie gry w jedenastce ”Wikingów” doszło do zmiany. Jon Taylor wszedł za Rakisha Binghama.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Wimbledon przyniosły efekt bramkowy. W 70. minucie Callum Reilly dał prowadzenie swojej jedenastce. Bramka padła po podaniu Marcusa Forssa.

Trener Doncasteru Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Reece'a Jamesa i na pole gry wprowadził napastnika Nialla Ennisa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 86. minucie w drużynie Wimbledon doszło do zmiany. Anthony Hartigan wszedł za Marcusa Forssa. W doliczonej trzeciej minucie spotkania kartkę otrzymał Ben Sheaf z zespołu gości.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Brad Halliday
61′ Paul Osew
Reece James85′
Terell Thomas
Cameron John
 70′ Callum Reilly
James Coppinger
Max Harrison Sanders
Kieran Sadlier41′
 56′ (k.) 86′ Marcus Forss
Ben Sheaf90′
Joe Pigott
Benjamin Whiteman
Shane McLoughlin
Kwame Thomas  12′
61′ Mitchell Bernard Pinnock
Madger Antonio Gomes Ajú
61′ Nesta Guinness-Walker
Jon Taylor62′
86′ Anthony Hartigan
Niall Ennis85′
61′ Jack Rudoni
Alfie May
Zach Robinson
Max Watters

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Doncasteru Rovers pokazał trzy żółte.

Jedenastka Wimbledon w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

21 grudnia drużyna Doncasteru Rovers rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Accrington Stanley FC. Tego samego dnia Tranmere Rovers FC będzie rywalem jedenastki Wimbledon w meczu, który odbędzie się w Birkenhead.