Liga angielska - 21. kolejka Championship: Stoke City FC - Luton Town FC 3-0 (2-0)

10 grudnia na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie odbyło się starcie 21. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Stoke City i Lutonu Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Stoke City 3-0. Na stadionie stawiło się 20 216 widzów.

21. kolejka Anglia - Championship
2019-12-10 21:00 | Stadion: bet365 Stadium | Widzów: 20216 | Arbiter: J. Gillett
Stoke City FC
Luton Town FC
3
0
J. McClean 35'
J. Allen 45',50'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań drużyna Stoke City (”Garncarze”) wygrała 12 razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie Ryan Shawcross został zmieniony przez Dannego Battha.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Jamesowi Collinsowi z Lutonu Town. Była to 29. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Stoke City w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie James McClean dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki pomagał Sam Vokes.

Zespół Lutonu Town ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Joe Allen. Asystę zaliczył James McClean.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę dostał Glen Rea z drużyny gości. Drugą połowę zespół Lutonu Town rozpoczął w zmienionym składzie, za Luke'a Berry'ego, Andrewa Shinniego weszli Glen Rea, George Moncur.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stoke City w 50. minucie spotkania, gdy Joe Allen zdobył trzecią bramkę. W 51. minucie kartkę dostał Liam Lindsay, zawodnik gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Stoke City postanowił wzmocnić linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Sama Vokesa. Na boisko wszedł Mame Diouf, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 82. minucie Sam Clucas został zmieniony przez Nicka Powella, co miało wzmocnić zespół Stoke City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alana Sheehana na Jacoba Butterfielda. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Sonny Bradley
51′ Liam Lindsay
James Bree
16′ Ryan Shawcross
Matthew Pearson
Stephen Ward
Alan Sheehan88′
Thomas Ince
Luke Berry46′
 35′ James McClean
Pelly Ruddock Mpanzu
 45′, 50′ Joe Allen
Andrew Shinnie46′
82′ Sam Clucas
Ryan Tunnicliffe
Jordan Cousins
James Collins29′
79′ Sam Vokes
Harry Cornick
Adam Federici
Simon Sluga
16′ Danny Batth
Lloyd Jones
Nathan Michael Collins
Glen Rea46′ 46′
82′ Nick Powell
Jacob Butterfield88′
Ryan Woods
Kazenga LuaLua
79′ Mame Biram Diouf
Callum McManaman
Scott Hogan
George Moncur46′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Lutonu Town rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Preston North End FC. Tego samego dnia Reading FC zagra z zespołem Stoke City na jego terenie.