Liga angielska - 21. kolejka Championship: Bristol City FC - Millwall FC 1-2 (0-1)

10 grudnia na Ashton Gate odbył się pojedynek 21. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Bristolu City i Milwall FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Milwall FC 2-1. Na stadionie stawiło się 19 742 widzów.

J. Cooper 70'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Zespół Bristolu City (”The Robins”) wygrał aż dziewięć razy, zremisował 10, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Milwall FC (”Lwy”) otworzyli wynik. W 11. minucie bramkę zdobył Jed Wallace. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Mahlon Baker.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Lwy”.

Kibice ”The Robins” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kaseya Palmera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Han-Noah Massengo. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Lwy” w 70. minucie spotkania, gdy Jake Cooper zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Jeda Wallace'a.

W 76. minucie Tom Bradshaw zastąpił Bena Thompsona. W tej samej minucie trener ”Lwy” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Matt Smith, a murawę opuścił Jón Bodvarsson. W tej samej minucie w drużynie Bristolu City doszło do zmiany. Callum O'Dowda wszedł za Tommy'ego Rowego.

Niedługo później Callum O'Dowda wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Robins”, strzelając gola w 84. minucie spotkania. W 86. minucie Jack Hunt został zmieniony przez Pedro Pereirę, co miało wzmocnić jedenastkę Bristolu City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeda Wallace'a na Connora Mahoneya.

Drużynie Bristolu City zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Milwall FC.

Mahlon Beresford Baker Romeo
86′ Jack Hunt
Murray Wallace83′
65′ Han-Noah Massengo
Jed Wallace  11′ 89′
Ádám Nagy
Jayson Molumby
76′ Tommy Rowe
Luke Steele
86′ Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
James Brown
Taylor Moore
Connor Mahoney89′
76′  84′ Callum O'Dowda
Jiri Skalak
65′ Kasey Palmer
Ben Thompson76′
Marley Watkins
Aiden O'Brien
Antoine Semenyo
Matt Smith76′

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół ”Lwy” będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie Derby County. Tego samego dnia Blackburn Rovers FC zagra z drużyną Bristolu City na jej terenie.