Liga angielska - 21. kolejka Championship: Birmingham City - Queens Park Rangers 0-2 (0-1)

W pojedynku 21. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 11 grudnia, jedenastka Birminghamu City przegrała z Queens Park Rangers 0-2 (0-1). Mecz na St Andrew's Trillion Trophy Stadium obejrzało 18 161 widzów.

21. kolejka Anglia - Championship
2019-12-11 20:45 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Widzów: 18161 | Arbiter: D. Bond
Birmingham City FC
Queens Park Rangers FC
0
2
G. Hall 45'
B. Osayi-Samuel 67'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 starć zespół Birminghamu City (”The Blues”) wygrał 17 razy i zanotował 11 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Queens Park Rangers (”Super Hoops”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Grant Hall.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Super Hoops”.

W 51. minucie sędzia przyznał kartkę Maxime'owi Colinowi z Birminghamu City. W 53. minucie Álvaro Giménez został zastąpiony przez Lukasa Jutkiewicza.

Chwilę później trener Birminghamu City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Odin Bailey, a murawę opuścił Jérémie Bela. W 61. minucie kartkę dostał Toni Leistner, piłkarz gości. W 64. minucie w zespole ”The Blues” doszło do zmiany. Jefferson Montero wszedł za Jude'a Bellinghama.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bright Osayi-Samuel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Queens Park Rangers, strzelając kolejnego gola w 67. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marc Pugh.

Kibice Queens Park Rangers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jordana Hugilla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż osiem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Nahki Wells. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jacques'a Maghomę z Birminghamu City, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Eberechiego Eze'a z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Joe Lumley
51′ Maxime Colin
Toni Leistner61′
64′ Jude Bellingham
Eberechi Eze90′
54′ Jérémie Bela
Luke Amos90′
77′ Jacques Maghoma
Ryan Manning
Joshua Marl 'Josh' McEachran
Bright Osayi-Samuel  67′
Ivan Šunjić
Marc Pugh71′
53′ Álvaro Giménez Candela
Nahki Wells70′
Lee Camp
Dillon Barnes
Geraldo Bajrami
Dominic Ball71′
54′ Odin Bailey
Lee Wallace
David Davis
Ilias Chair
Gary Gardner
Matthew Smith90′
64′ Jefferson Montero
Jordan Hugill70′
53′ Lukas Jutkiewicz
Jan Mlakar

Drużyna Birminghamu City miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.