Liga angielska - 20. kolejka League Two: Port Vale FC - Walsall FC 0-1 (0-0)

7 grudnia na Vale Park w Stoke-on-Trencie odbyło się starcie 20. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Port Vale i Walsall FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Walsall FC 1-0. Na stadionie stawiło się 5 079 widzów.

E. Adebayo 46'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków zespół Walsall FC (”The Saddlers”) wygrał osiem razy i zanotował tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Walsall FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Port Vale była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Niedługo po przerwie jedyną bramkę meczu zdobył Elijah Adebayo dla zespołu ”The Saddlers”. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Wes McDonald.

W 52. minucie za Danny'ego Guthriego wszedł Rory Holden. A kibice Port Vale nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marka Cullena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Callum Evans. Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter pokazał Joshowi Gordonowi z Walsall FC. Była to 66. minuta meczu.

W 67. minucie Elijah Adebayo został zmieniony przez Caolana Laverego, co miało wzmocnić drużynę ”The Saddlers”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Willa Atkinsona na Richie Bennetta. W 82. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tom Conlon osłabiając tym samym zespół gospodarzy. Na pięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Walsall FC doszło do zmiany. Rory Gaffney wszedł za Josha Gordona.

Liam Roberts
53′ Callum Leeroy Evans
Danny Guthrie52′
77′ Will Atkinson
Liam Kinsella
82′ Tom Conlon
Rory Nicholas Gaffney85′
77′ Richie Bennett
Rory Holden52′
53′ Mark Cullen
Caolan Lavery67′

Zespół Port Vale w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

14 grudnia zespół Walsall FC zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Macclesfield Town FC. Tego samego dnia Crawley Town FC będzie gościć zespół Port Vale.