Liga angielska - 20. kolejka League Two: Oldham Athletic AFC - Leyton Orient 1-1 (1-1)

7 grudnia na Boundary Park odbył się mecz 20. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Oldham AFC i Leyton Orient. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 3 121 widzów.

J. Maguire-Drew 25'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oldham AFC w drugiej minucie spotkania, gdy Jonny Smith zdobył pierwszą bramkę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jordan Maguire-Drew wywołał eksplozję radości wśród kibiców Leyton Orient, strzelając gola w 25. minucie pojedynku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Chrisowi McCannowi z Oldham AFC. Była to 44. minuta meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę otrzymał Joe Widdowson z jedenastki gości. W 63. minucie Jordan Maguire-Drew został zastąpiony przez Jamesa Brophy'ego.

A trener Leyton Orient wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matta Harrolda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Conor Wilkinson. W 75. minucie kartką został ukarany Daniel Happe, zawodnik Leyton Orient. Chwilę później trener Oldham AFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Désiré Segbé, a murawę opuścił Jean-Louis Akpa.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Leyton Orient doszło do zmiany. James Dayton wszedł za Lee Angola. Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Daniel Happe75′
68′ Alexander Iacovitti
Sam Ling
Zachary Mills
Jamie Turley
 2′ Jonny Smith
Joe Widdowson46′
Jamie Stott
Hector Kyprianou
85′ David Wheater
Jordan Maguire-Drew  25′ 63′
David Jones
George Marsh87′
44′ Chris McCann
Josh Wright
79′ Jean-Louis Akpa Akpro
Conor Wilkinson72′
66′ Scott Wilson
Marvin Ekpiteta
66′ 90′ Mohamed Maouche
James Brophy63′
68′ Filipe Morais
James Dayton81′
Mohamad Sylla
Dale Gorman
79′ Désiré Segbé Azankpo
Matt Harrold72′

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

14 grudnia jedenastka Leyton Orient zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Bradford City AFC. Tego samego dnia Swindon Town FC będzie gościć jedenastkę Oldham AFC.