Liga angielska - 20. kolejka League Two: Grimsby Town FC - Swindon Town FC 0-3 (0-2)

W pojedynku 20. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 7 grudnia, jedenastka Grimsby Town przegrała ze Swindon Town 0-3 (0-2). Mecz na Blundell Park w Cleethorpes obejrzało 3 723 widzów.

J. Yates 24',52'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół Grimsby Town wygrał aż osiem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Eoin Doyle. To już osiemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Michael Doughty.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Swindon Town , strzelając kolejnego gola. W 24. minucie trafił Jerry Yates. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Anthony Grant.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Grimsby Town wyszła w zmienionym składzie, za Eliotta Whitehouse'a, Matta Greena weszli Ethan Robson, Ahkeem Rose.

W 52. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jerry Yates ze Swindon Town. Asystę przy golu ponownie zanotował Michael Doughty.

Trener Grimsby Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maksa Wrighta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Charles Vernam. Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Elliottowi Hewittowi z zespołu gospodarzy. W 84. minucie Eoin Doyle zastąpił Diallanga Jaiyesimiego.

W 90. minucie w drużynie Swindon Town doszło do zmiany. Daniel Rose wszedł za Jordana Lydena. Chwilę później trener Swindon Town postanowił bronić wyniku. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za napastnika Jerry'ego Yatesa wszedł Taylor Curran, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Paul Caddis
76′ Elliott Hewitt
Zeki Fryers
Luke Waterfall
Rob Hunt
65′ Charles Vernam
Michael Doughty
Harry Clifton
Anthony Grant
Jake Hessenthaler
Jordan Lyden90′
46′ Eliott Whitehouse
Eóin Doyle  10′ 84′
46′ Matt Green
Taylor Curran90′
46′ Ethan Robson
Ellis Iandolo
65′ Max Wright
Lloyd Isgrove
Moses Ogbu
Daniel Rose90′
46′ Ahkeem Rose
Diallang Jaiyesimi84′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Grimsby Town przyznał jedną żółtą.

14 grudnia jedenastka Swindon Town będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Oldham Athletic AFC. Tego samego dnia Carlisle United FC będzie gościć zespół Grimsby Town.