Liga angielska - 20. kolejka League Two: Colchester United FC - Salford City FC 1-0 (0-0)

W pojedynku 20. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 7 grudnia, zespół Colchesteru Utd zwyciężył z Salford City 1-0 (0-0). Mecz na JobServe Community Stadium obejrzało 3 713 widzów.

20. kolejka Anglia - League Two
2019-12-07 16:00 | Stadion: JobServe Community Stadium | Widzów: 3713 | Arbiter: J. Smith
Colchester United FC
Salford City FC
1
0
H. Pell 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Salford City zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Colchesteru Utd była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Richardowi Towellowi z Salford City. Była to 31. minuta meczu.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brandona Comleya z Colchesteru Utd, a w 60. minucie Luke'a Armstronga z drużyny przeciwnej. W 62. minucie Danny Lloyd został zastąpiony przez Craiga Conwaya.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Colchesteru Utd doszło do zmiany. Tom Lapslie wszedł za Ryana Jacksona. Kibice Colchesteru Utd nie mogli już doczekać się wprowadzenia Luke'a Gambina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kwame Poku. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę. W 81. minucie w drużynie Colchesteru Utd doszło do zmiany. Theo Robinson wszedł za Luke'a Norrisa.

Trener Salford City postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Jake'a Jervisa i na pole gry wprowadził napastnika Emmanuela Dieseruvwego, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej drugiej minucie starcia w zespole Salford City doszło do zmiany. Danny Whitehead wszedł za Luke'a Armstronga.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Harry Pell dla jedenastki Colchesteru Utd. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Frank Nouble.

Liam Hogan
65′ Ryan Jackson
Daniel Jones
Luke Prosser
Oscar Threlkeld
56′ Brandon Comley
Ibou Touray
 90′ Harry Pell
Jake Jervis89′
70′ Kwame Poku
Richard Towell31′
Courtney Senior
Danny Lloyd62′
81′ Luke Norris 'Hacker'
Craig Ian Conway62′
70′ Luke Gambin
Alex Doyle
65′ Tom Lapslie
Danny Whitehead90′
Ben Edward Stevenson
Emmanuel Dieseruvwe89′
81′ Theo Robinson
Adam Rooney

Zawodnicy Colchesteru Utd dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

14 grudnia zespół Salford City rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Exeter City FC. Tego samego dnia Scunthorpe United FC będzie gościć zespół Colchesteru Utd.