Liga angielska - 20. kolejka League Two: Cambridge United FC - Plymouth Argyle FC 1-0 (1-0)

7 grudnia na Abbey Stadium odbył się pojedynek 20. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cambridge United i Plymouth Argyle. Mecz zakończył się zwycięstwem Cambridge United 1-0. Starcie obejrzało 4 492 widzów.

20. kolejka Anglia - League Two
2019-12-07 16:00 | Stadion: Abbey Stadium | Widzów: 4492 | Arbiter: M. Salisbury
Cambridge United FC
Plymouth Argyle FC
1
0
K. Knoyle 18'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań jedenastka Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cambridge United w 18. minucie spotkania, gdy Kyle Knoyle strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Reggie Lambe.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom The Greens: Niallowi Canavanowi w 33. i Joe Edwardsowi w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cambridge United.

W 50. minucie kartkę otrzymał Greg Taylor z Cambridge United. W 55. minucie Conor Grant zastąpił Joela Granta.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Cambridge United: Paulowi Lewisowi w 57. i Samirowi Carruthersowi w 66. minucie. W 60. minucie Liam O'Neil został zmieniony przez Samira Carruthersa, co miało wzmocnić drużynę Cambridge United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joe Edwardsa na George'a Coopera. Trener ”The Greens” postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Dominica Telforda i na pole gry wprowadził napastnika Billy'ego Clarke'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością.

A trener Cambridge United wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jacka Rolesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Reggie Lambe. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Cambridge United doszło do zmiany. Andrew Dallas wszedł za Harveya Knibbsa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Niall Canavan33′
 18′ Kyle Knoyle
Joe Edwards43′ 65′
60′ Liam O'Neil
Joshua Grant
50′ Greg Taylor
Gary Sawyer
Elliott Ward
Scott Wootton
Luke Hannant
Dominic Telford73′
79′ Reggie Lambe
Conor Grant55′
57′ Paul Lewis
Danny Mayor
Sam Smith
Antoni Sarcevic
79′ Harvey Knibbs
George Cooper65′
60′ 66′ Samir Carruthers
Joel Grant55′
79′ Jack Roles
Billy Clarke73′
79′ Andrew Dallas
Zak Rudden

Ryan Taylor

Zawodnicy Cambridge United obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

14 grudnia drużyna Plymouth Argyle rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Morecambe FC. Tego samego dnia Cheltenham Town FC będzie gościć zespół Cambridge United.