Liga angielska - 20. kolejka League One: Gillingham FC - Sunderland AFC 1-0 (0-0)

W spotkaniu 20. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 7 grudnia, zespół Gillingham FC wygrał z Sunderland AFC 1-0 (0-0). Mecz na Priestfield Stadium obejrzało 5 401 widzów.

20. kolejka Anglia - League One
2019-12-07 16:00 | Stadion: Priestfield Stadium | Widzów: 5401 | Arbiter: A. Woolmer
Gillingham FC
Sunderland AFC
1
0
C. Ogilvie 89'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów zespół Gillingham FC wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Sunderland AFC (”Czarne Koty”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Gillingham FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 44. minucie Mark Byrne został zmieniony przez Marka Marshalla.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Sunderland AFC doszło do zmiany. Charlie Wyke wszedł za Marca McNulty'ego. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jacka Tuckera z Gillingham FC, a w 88. minucie Toma Flanagana z drużyny przeciwnej.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Connor Ogilvie dla zespołu Gillingham FC. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zaliczył Max Ehmer.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Alim Öztürk z ”Czarnych Kot”. Trener ”Czarnych Kot” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Chrisa Maguire'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Conor McLaughlin.

Tom Flanagan88′
 89′ Connor Ogilvie
Conor McLaughlin90′
66′ Jack Tucker
Alim Öztürk90′
44′ Mark Byrne
Denver Hume
44′ Mark Marshall